Kanał Bydgoski – mieszkanie z widokiem na turystyczną perełkę Bydgoszczy

Bydgoszcz jest pięknym miastem, o urokliwym położeniu pomiędzy kilkoma ważnymi rzekami. To właśnie tu też powstał ważny dla całej sieci rzecznej w Polsce Kanał Bydgoski. Dziś śluzy na nim stanowią atrakcję turystyczną miasta, a jednocześnie są terenami, na których chętnie prowadzone są inwestycje mieszkaniowe.

Historia Kanału Bydgoskiego

Już w drugiej połowie XVIII wieku dopracowano i zrealizowano wielką, hydrotechniczną myśl w postaci Kanału Bydgoskiego. Podjęta została ona za czasów Królestwa Polskiego. Natomiast na realizację musiała poczekać do 1773 roku. Tuż po I rozbiorze Polski, za czasów panowania Fryderyka II, władcy Prus, rozpoczęto budowę Kanału Bydgoskiego, którą zakończono po roku. To obecnie jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych, jakimi może pochwalić się Bydgoszcz.

Kanał ma 26,77 km długości i łączy Bydgoszcz z Nakłem. Jego rola jest jednak znacznie ważniejsza niż rzeczne połączenie dwóch miast. Celem budowy było scalenie dorzecza Wisły i Odry z wykorzystaniem dopływów tych dwóch największych rzek w Polsce.

Pod koniec XIX wieku przy Kanale Bydgoskim, a zwłaszcza przy śluzach IV i V kwitło życie towarzyskie. Znajdowały się tu ogrody Kleinerta i restauracja Krugera, a przy V stopniu kanału w 1838 roku została założona Śluza Kwiatowa – Blumenschluse.

Dziś zarówno mieszkańcy, jak i turyści lubią wypoczywać nad Kanałem Bydgoskim. Organizowane są tu w różnych miejscach w mieście wydarzenia rozrywkowe i kulturalne. Sam Kanał Bydgoski z kolei znajduje się w Rejestrze Zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inwestycje mieszkaniowe przy IV Śluzie na Kanale Bydgoskim

Tereny przy IV Śluzie na Kanale Bydgoskim są atrakcyjne pod względem mieszkaniowym. To właśnie w tym miejscu m.in. deweloper Red-co.net wybudował nowe osiedle „Przy IV Śluzie”. Powstał tam przy ul. Wrocławskiej kompleks dwóch budynków mieszkalnych.

Ci kupujący, którzy zdecydują się na zakup w tym miejscu mieszkania, zyskają szansę na obcowanie z naturą. Cała okolica jest pełna zieleni, zaś zabytkowa IV Śluza Wrocławska, umiejscowiona na terenie pobliskiego parku, nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Kanał Bydgoski – mieszkanie z widokiem na turystyczną perełkę Bydgoszczy
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here