Kanał Bydgoski – mieszkanie z widokiem na turystyczną perełkę Bydgoszczy

Bydgoszcz jest pięknym miastem, o urokliwym położeniu pomiędzy kilkoma ważnymi rzekami. To właśnie tu też powstał ważny dla całej sieci rzecznej w Polsce Kanał Bydgoski. Dziś śluzy na nim stanowią atrakcję turystyczną miasta, a jednocześnie są terenami, na których chętnie prowadzone są inwestycje mieszkaniowe.

Historia Kanału Bydgoskiego

Już w drugiej połowie XVIII wieku dopracowano i zrealizowano wielką, hydrotechniczną myśl w postaci Kanału Bydgoskiego. Podjęta została ona za czasów Królestwa Polskiego. Natomiast na realizację musiała poczekać do 1773 roku. Tuż po I rozbiorze Polski, za czasów panowania Fryderyka II, władcy Prus, rozpoczęto budowę Kanału Bydgoskiego, którą zakończono po roku. To obecnie jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych, jakimi może pochwalić się Bydgoszcz.

Kanał ma 26,77 km długości i łączy Bydgoszcz z Nakłem. Jego rola jest jednak znacznie ważniejsza niż rzeczne połączenie dwóch miast. Celem budowy było scalenie dorzecza Wisły i Odry z wykorzystaniem dopływów tych dwóch największych rzek w Polsce.

Pod koniec XIX wieku przy Kanale Bydgoskim, a zwłaszcza przy śluzach IV i V kwitło życie towarzyskie. Znajdowały się tu ogrody Kleinerta i restauracja Krugera, a przy V stopniu kanału w 1838 roku została założona Śluza Kwiatowa – Blumenschluse.

Dziś zarówno mieszkańcy, jak i turyści lubią wypoczywać nad Kanałem Bydgoskim. Organizowane są tu w różnych miejscach w mieście wydarzenia rozrywkowe i kulturalne. Sam Kanał Bydgoski z kolei znajduje się w Rejestrze Zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inwestycje mieszkaniowe przy IV Śluzie na Kanale Bydgoskim

Tereny przy IV Śluzie na Kanale Bydgoskim są atrakcyjne pod względem mieszkaniowym. To właśnie w tym miejscu m.in. deweloper Red-co.net wybudował nowe osiedle „Przy IV Śluzie”. Powstał tam przy ul. Wrocławskiej kompleks dwóch budynków mieszkalnych.

Ci kupujący, którzy zdecydują się na zakup w tym miejscu mieszkania, zyskają szansę na obcowanie z naturą. Cała okolica jest pełna zieleni, zaś zabytkowa IV Śluza Wrocławska, umiejscowiona na terenie pobliskiego parku, nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here