Materac hotelowy – gwarancja dobrego snu

Jeśli ktoś korzysta z hotelu to albo z powodów służbowych, albo osobistych lub jest na wakacjach. W każdym z tych wypadków jest to stan krótkoterminowy. Rzadko ktoś mieszka w hotelowych pokojach. Dlatego są to miejsca specyficzne, w których następuje bardzo szybka i częsta rotacja. W tym samym pokoju może nocować zarówno szczupła lub filigranowa osoba, jak i człowiek bardzo dobrze zbudowany, a nawet puszysty. Wszyscy mają jednak do dyspozycji to samo łóżko. Jednocześnie wszyscy chcą się z nim porządnie wyspać, bo to podstawowa funkcja pokoi hotelowych. Jak zatem wybrać materac na łóżko w jakimś pensjonacie, motelu, hotelu, żeby każdy jego użytkownik był zadowolony ze spędzonej w nim nocy?

Z pomocą przychodzą nam specjalnie do tego przystosowane materace hotelowe. Są one tak zaprojektowane, aby zapewnić gościom wygodne warunki nocowania. Wykonuje się je z pianki o wysokiej gęstości lub sprężyn wewnętrznych, aby zapewnić wsparcie i trwałość. Wiele materaców hotelowych posiada również dodatkowe warstwy wypełnienia, takie jak pianka pamięciowa lub pianka z naniesionym żelem, aby zapewnić dodatkowy komfort i ulgę w nacisku. Warunkiem zasadniczym jest ich trwałość i możliwość łatwego czyszczenia, aby mogły one przetrwać wysoką rotację gości, którzy z nich korzystają.

Materace hotelowe często projektowane są z uwzględnieniem ich komercyjnego wykorzystania. Oznacza to, że z góry projektanci zakładają ich intensywne użytkowanie i częste czyszczenie. Muszą być one także odporne na ogień, aby spełnić wymagania bezpieczeństwa. Niektóre hotele korzystają z pokrowców lub ochronników, aby przedłużyć żywotność materaca i chronić go przed zalaniem i plamami.

Propozycje materacy hotelowych, które idealnie nadają się do takiego właśnie wykorzystania, znajdziesz w sklepie JMB Design na stronie jmbdesign.com.pl. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań z ofertą materacy hotelowych, sprawdzonych w tak specyficznych warunkach użytkowania.

Materac kieszeniowy JMB CARAT HR H2

Materace różnią się między sobą twardością. Materac hotelowy CARAT HR H2 należy do grupy średniotwardych produktów o wysokości 20 cm. Spełnia wysokie wymagania użytkowników o pokaźnej posturze. Jest on jednocześnie umieszczony w antyalergicznym pokrowcu Argentum+, wykonanym zgodnie z normą Oeko-Tex 100. Zawarte w nim jony srebra blokują możliwość pojawienia się pleśni, grzybów i roztoczy, co jest istotne dla gości hotelowych z alergią. Można go prać już w temperaturze 40°.

Jest to dwustronny materac sprężynowy o charakterze ortopedycznym. Znajduje się w nim 7 stref twardości. Z uwagi na to, że zastosowano w nim sprężyny o zróżnicowanym stopniu grubości, umieszczając solidniejsze druty w miejscach największego nacisku na powierzchnię łóżka, materac równomiernie podpiera ciało. Szczególnie czułe odcinki kręgosłupa mają zapewnioną stabilizację, dzięki czemu umożliwiają rozluźnienie mięśni i stawów. Dlatego ten produkt należy do grupy materacy ortopedycznych.

Jest to materac hotelowy polskiej produkcji. Cechuje go świetna elastyczność i wytrzymałość. Zastosowana specjalistyczna pianka HR o zwiększonej elastyczności wykonana z najwyżej jakości materiałów zapewnia wydajną wentylację i odpowiednią cyrkulację powietrza w materacu. Sprężyny rozmieszczone są bardzo gęsto – na jednym m² jest ich aż 289 – , co stanowi imponujący wynik i zapewnia wygodny oraz zdrowy sen, ponieważ ten model dopasowuje się do aktualnie przyjmowanej pozycji użytkownika. Spodoba się to osobom cierpiącym na choroby kręgosłupa.

Materac kieszeniowy OPTI 25 H3

Materac hotelowy OPTI 25 H3 należy do klasy premium. Marka JMB stworzyła go przy uwzględnieniu najwyższych oczekiwań użytkowników. Jego szczególną cechą jest zachowanie tej samej twardości na całej powierzchni i z obu stron materaca oraz rzadko spotykana sprężystość. 289 sprężyn na 1 m kw pracuje niezależnie w tym dość grubym materacu hotelowym, bo mającym wysokość 25 cm. Ten system elastyczności punktowej dba o to, żeby użytkownik nie tylko czuł relaks podczas wypoczynku, ale także, aby towarzyszył mu zdrowy sen. Dlatego jest on wskazany dla osób mających problemy z plecami.

Dwustronny materac hotelowy OPTI 25 H3 produkowany jest w różnych wariantach od 180 do 220 cm długości oraz od 80 do 200 cm szerokości. Można go zatem stosować zarówno w łóżkach dziecięcych, jak i pojedynczych lub małżeńskich dla dorosłych. Doskonałe materiały, z których wykonany jest materac, w tym między innymi flizelinowe kieszonki na sprężyny powodują, że jest to produkt bardzo trwały, co ma ogromne znaczenie przy wykorzystaniu go w warunkach hotelowych.

Materac Carat H2

Kolejną propozycją, która bardzo dobrze sprawdzi się w hotelu, jest materac hotelowy CARAT H2. Należy do grupy materacy średniotwardych i jest produkowany w rozmiarach od 180×80 cm do 220×200 cm. Posiada dwuletnią gwarancję, co świadczy o przekonaniu producenta o jego trwałości w warunkach intensywnego użytkowania przez różne osoby. Materac pracuje cicho, ponieważ 289 sprężyny, rozłożone na 1 m kw, umieszczone zostały w fizelinowych, półprzezroczystych woreczkach.

Jest to model, który szczególnie przypadnie do gustu osobom, lubiącym sprężyste materace. Z dwóch stron posiada poliuretanową warstwę, charakteryzującą się optymalną gibkością. Zastosowana pianka o grubości 3 cm — dzięki swojej elastyczności — w dużej mierze odpowiada za wysoki komfort użytkowania. Jest to całkowicie polski produkt, który gościom twojego hotelu przyniesie dużo miłych chwil podczas odpoczynku.

To tylko niektóre propozycje materacy hotelowych marki JMB. Pełną ofertę znajdziesz na stronie jmbdesign.com.pl. Tam również możesz poszukać wielu ciekawych inspiracji związanych z urządzeniem hotelowych pokoi czy łazienek. Spójny design wszystkich akcesoriów, wysoka jakość produktów, w tym materacy hotelowych, na pewno spowodują, że twój hotel, pensjonat czy ośrodek wypoczynkowy będzie postrzegany jako obiekt z klasą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here