Materace lateksowe – właściwości

Materace lateksowe należą do grona tych modeli, które są coraz częściej wybierane przez użytkowników, ponieważ mają bardzo dużo zalet. Należy jednak pamiętać, że ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju materiału, jaki został wybrany do ich produkcji, a także tego, czy składają się one tylko z mieszanki naturalnego lateksu i syntetycznego, czy tylko z tego drugiego. Zdecydowanie się na zakup materaca lateksowego z naturalnego materiału z pewnością będzie lepszą opcję, ale trzeba pamiętać także, że mają one swoją cenę.

Komfortowy sen z materacami lateksowymi

Materace lateksowe zapewniają lepszy sen pod wieloma względami. Doświadczając odprężającego i niezwykle komfortowego wypoczynku na nich, użytkownik z pewnością zauważy różnicę, między tym modelem podłoża do spania a swoim poprzednim. Wkład lateksowy sprawia, że człowiek nie wybudza się w nocy, ani nie wierci. Komfortowym materac wydłuża także fazę REM, która jest niezwykle istotna dla organizmu i oznacza głęboki sen. To właśnie podczas jej trwania organizm najszybciej i najefektywniej się regeneruje.

(Materace lateksowe – https://sembella.pl/produkty/materace/lateksowe/)

Brak odpowiedniej ilości snu niekorzystnie wpływa na samopoczucie człowieka, co w konsekwencji przekłada się na większy stres. Najczęstszą przyczyną zmęczenia o poranku jest źle dobrany materac i kiepskiej jakości sen. Odbija się to na niewystarczającej regeneracji organizmu, a to może mieć negatywny wpływ na zdrowie i wywoływać różne choroby. Często diagnozowanymi problemami są te związane z:

  • produkcją testosteronu
  • otyłością
  • cukrzycą
  • udarem mózgu
  • nadciśnieniem

A to tylko kilka z wielu. Wysokiej jakości sen jest więc drogą do dobrego zdrowia. Zapewnić go mogą z pewnością materace lateksowe.

Redukcja dyskomfortu i podparcie wszystkich partii ciała

Materace lateksowe zapewniają relaks i wygodę przez całą noc, a także idealne podparcie kręgosłupa i innych partii ciała. Dodatkowym atutem tego rodzaju podłoża jest jego miękkość, która wpływa również na swobodę ruchów i umożliwia szybką oraz łatwą zmianę pozycji w trakcie snu. Ma to ogromne znaczenie dla poprawy krążenia krwi. Im więcej tlenu zostanie dostarczone do komórek, tym szybciej organizm się zregeneruje. Materace lateksowe są idealnym wyborem dla osób, które odczuwają dyskomfort w trakcie nocnego wypoczynku. Spanie na boku znacznie odbija się na ramionach i biodrach, które nieustannie są uciskane, ponieważ spoczywa na nich cały ciężar ciała.

Materace lateksowe gwarantują więc nie tylko odpowiednie podparcie, ale także łagodzą dyskomfort związany z drętwieniem poszczególnych części ciała. Warto także zaznaczyć, że są one idealnym wyborem dla osób, które zmagają się z bólem pleców lub stawów. Specjaliści tacy jak osteopaci, fizjoterapeuci, czy kręgarze najczęściej polecają materace lateksowe jako antidotum w leczeniu tych problemów. Wynika to oczywiście z wysokich właściwości amortyzujących tego materiału oraz jego zdolności do zagwarantowania prawidłowej pozycji kręgosłupa w trakcie snu.

Materace lateksowe dla alergików

Materace lateksowe są także polecane alergikom, którzy borykają się z problemami związanymi z wszędobylskimi roztoczami i bakteriami. Najczęściej czepiają się one właśnie podłoży do spania. W przypadku materacy lateksowych sytuacja ma się całkiem inaczej, ponieważ nie są one podatne na te alergeny. Ponadto dzięki odpowiedniej konstrukcji, w której znajdują się mikrokanaliki, umożliwiony jest swobodny przepływ powietrza, co wpływa na zwiększenie higieny snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here