Meble ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto je wybrać

Choć za oknami wciąż dominują śniegi i chłody, warto już teraz zastanowić się nad aranżacją tarasu lub przydomowej przestrzeni do wypoczynku. Dzięki temu, gdy przyjdzie wiosna, a dni staną się znacznie cieplejsze, będzie można bez przeszkód cieszyć się błogim relaksem.

Jednym z najchętniej wybieranych typów mebli ogrodowych w ostatnim czasie są produkty z technorattanu. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie tego typu produktami? Dlaczego warto się na nie zdecydować? O tym opowiemy poniżej.

Czym jest technorattan?

Zanim przejdziemy do właściwości mebli z technorattanu, warto choć kilka słów powiedzieć na temat tego surowca. Co to takiego? Technorattan to specjalnie włókna, produkowane z polietylenu lub poliuretanu o wysokiej gęstości.

Tworzywo pozwala na niemalże dowolne kształtowanie, dzięki dużej trwałości i elastyczności. Wykorzystuje to chętnie przemysł meblarski. Meble technorattanowe wyplata się z włókna na solidnych, metalowych stelażach.

Właściwości mebli technorattanowych – co je wyróżnia?

Włókno poliuretanowe wyróżnia się szeregiem właściwości, szczególnie przydatnych właśnie w przypadku mebli ogrodowych.

Materiał tego typu jest bowiem odporny na działanie warunków atmosferycznych. Nie straszne mu zmiany temperatury, promieniowanie UV oraz wilgoć. Produkty z technorattanu są całkowicie wodoodporne.

Trwałość włókien sprawia, że konstrukcje się nie odkształcają, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dzięki temu długo zachowują piękny wygląd.

Jakie meble produkuje się z technorattanu?

Technorattan daje szansę na kompleksowe zaaranżowanie całego balkonu lub tarasu. Na stronach takich, jak: https://bazkar.pl, można znaleźć szeroki wybór wyposażenia ogrodowego oraz akcesoriów.

Szczególną popularnością cieszą się oczywiście meble wypoczynkowe, a zwłaszcza sofy, fotele i stoliki kawowe. Oprócz nich można znaleźć osłonki na doniczki lub skrzynie ogrodowe. Dzięki temu tworzy się całościową aranżację o spójnym wyglądzie, co sprzyja przyjemnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Pielęgnacja mebli z technorattanu – o czym pamiętać?

Meble technorattanowe są w pełni odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Nie nasiąkają wodą, nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Tego typu konstrukcje można zatem przechowywać na zewnątrz w zasadzie przez cały rok.

Jak o nie zadbać? Wystarczy w okresie jesiennym i wiosennym dokładnie oczyścić powierzchnię mebli. Przydaje się do tego woda z detergentem i miękka szmatka. Aby mieć pewność, że meble nie zabrudzą się podczas zimy, warto przykryć je pokrowcami lub zawinąć w folię brezentową. W ten sposób przetrwają do wiosny w optymalnej kondycji.

Meble ogrodowe z technorattanu – wygoda i nowoczesny styl

Meble z technorattanu produkuje się w wielu wariantach barwnych oraz w niemal wszystkich stylach – od retro i klasycznych po ultra nowoczesne. Wyposażenie tego typu idealnie sprawdza się także na małych i dużych tarasach, gwarantując optymalne warunki do relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here