Rolety podtynkowe – idealne rozwiązanie do nowego domu

Rolety podtynkowe to rozwiązanie przede wszystkim dla nowych domów. Jeśli myślisz o zamontowaniu rolet w budynku już wybudowanym lub jesteś na etapie budowy domu, ale nie uwzględniłeś rolet podtynkowych w projekcie, zostają ci jedynie rolety natynkowe. Jeśli jednak jesteś dopiero na etapie planowania i projektowania, koniecznie sprawdź, jakie zalety mają rolety podtynkowe. 

  • Zalety montażu rolet podtynkowych
  • Ochrona przed hałasem i warunkami atmosferycznymi

Zalety montażu rolet podtynkowych

Rolety podtynkowe montowane są w specjalnej skrzynce pod izolacyjną warstwą ściany. Oznacza to, że widoczny jest jedynie ich pancerz oraz prowadnice boczne. Rozwiązanie to jest więc niewątpliwie bardzo estetyczne, nie zaburza stylu elewacji. Ponadto nie wymaga ingerencji w konstrukcję drzwi i okien. Dodatkowo, wykorzystanie warstwy docieplającej przy łączeniu tylnej części skrzynki z murem budynku sprawia, że nadproże zostaje zabezpieczone przed przemarznięciem. Poprawia to parametry izolacyjne budynku.

Ochrona przed hałasem i warunkami atmosferycznymi

Producent rolet podtynkowych udostępnia tak różnorodne modele tego typu zabezpieczeń, że dopasowanie ich do elewacji i stałej stylistyki projektu nie stanowi żadnego problemu. Wysoka estetyka tego rozwiązania to tylko jedna z wielu zalet rolet podtynkowych. Przede wszystkim stanowią one rodzaj bardzo trwałego i stabilnego pancerza, który chroni okna przed różnego rodzaju uszkodzeniami – niezależnie, czy trafi w nie piłka czy gałąź drzewa, skutecznie zabezpieczą okno przed zniszczeniem.

Lamele rolety wypełnione są najczęściej piankową poliuretanową, co sprawia, że między roletą a szybką powstaje coś w rodzaju poduszki powietrznej. Rozwiązanie to znacząco poprawia izolacyjność termiczną budynku. Straty ciepła w obrębie okien są znacząco niższe niż przy innych rozwiązania. Dodatkowo rolety chronią przed zbytnim wychładzaniem się budynku zimą i jego zbytnim nagrzewaniem się latem.

Rolety podtynkowe tworzą również skuteczne zabezpieczenie przed hałasem. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze w przypadku budowy domu w stosunkowo głośnej okolicy, przy ruchliwym pasie drogi. W końcu rolety podtynkowe stanowią także dodatkowy rodzaj zabezpieczenia przed włamaniem. Nie są to typowe rolety antywłamaniowe, natomiast posiadają one np. mechanizm uniemożliwiający podniesienie rolety od zewnątrz, a samo aluminium jest na tyle trwałe, że nie tak łatwo je sforsować. W zależności od potrzeb, rolety tego typu można również zintegrować z niezależnie pracującą moskitierą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here