Wykończenie mieszkania pod klucz – jak to działa?

Chcesz kupić nowe mieszkanie? W takim razie deweloper może często zaproponować Ci skorzystanie z usługi wykończenia pod klucz. Co warto o niej wiedzieć?

Większość mieszkań z rynku pierwotnego w Polsce to mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Oznacza to, że wymagają one dalszych prac wykończeniowych, aby się do nich przeprowadzić.

Stan deweloperski to między innymi mieszkanie bez zamontowanych drzwi wewnętrznych, bez podłóg, bez wykonanej łazienki. Te prace kupujący może wykonać we własnym zakresie lub może zatrudnić ekipę. Alternatywna oferta to wykończenie pod klucz, które oferowane jest przez deweloperów lub też przez firmy zajmujące się świadczeniem takich właśnie usług.

Na czym polega wykończenie pod klucz?

Usługa ta obejmuje wykonanie szeregu prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu. Dzięki czemu klient nie musi zajmować się tym samodzielnie, a jego jedynym zadaniem jest wybór materiałów i zatwierdzenie projektu wnętrza. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również pozwala na zamieszkanie w stylowym wnętrzu. Dodatkowo, ceny także są przystępne – rozpoczynają się od około 500 złotych za metr kwadratowy, przy czym cena włącza zarówno materiały, jak i robociznę.

Przebieg usługi wykończenia mieszkania pod klucz:

  • wybór programu wykończeniowego z oferty
  • podpisanie umowy
  • dobór odpowiednich materiałów z katalogu
  • projektowanie wnętrza
  • zatwierdzenie projektu
  • prace wykończeniowe
  • odbiór mieszkania

Firmy prowadzące usługę wykańczania mieszkań pod klucz najczęściej posiadają w swojej ofercie od trzech do czterech różnych pakietów wykończeniowych. Różnią się one pomiędzy sobą zakresem prac oraz liczbą materiałów do wyboru. W podstawowym pakiecie klient może liczyć na pomalowanie ścian i sufitów, kładzenie podłóg (panele, płytki ceramiczne), zamontowanie drzwi wewnętrznych oraz na wykończenie łazienki (kafelkowanie, montaż sanitariatów, armatury). Dodatkowo, wykończenie pod klucz może obejmować inne prace na zamówienie, na przykład wykonanie zabudowy kuchni na wymiar, montaż oświetlenia. Dokładne informacje o dostępnych usługach znaleźć można w katalogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here