Wyposażenie hotelowe – nowoczesne czy tradycyjne?

Wybór stylu wyposażenia hotelu jest bardzo ważną decyzją, ponieważ to od niej zależy, jak będzie wyglądały jego wnętrza. Czy lepiej zdecydować się na nowoczesne, a może na tradycyjne aranżacje?

Hotel to miejsce, w którym ważny jest relaks. Aby goście czuli się w nim komfortowo i mieli miłe wspomnienia z pobytu, właściciele obiektów noclegowych dbają o to, aby oferowane przez nich usługi były na najwyższym poziomie. Bardzo duże znaczenie ma w tym kontekście odpowiednie wyposażenie hotelowe, które tworzy także wizerunek hotelu.

Tradycyjne wyposażenie do hotelu

Drewniane szafy i łóżka hotelowe z dekoracyjnymi rzeźbieniami, klasyczne, ciepłe kolory – przytulne wnętrza urządzone w stylu tradycyjnym nie są już dzisiaj spotykane tak często, ale też z tego powodu mogą stać się wyróżnikiem obiektu noclegowego. Tradycyjne wyposażenie bardzo dobrze sprawdza się w hotelach, którym zależy na podkreśleniu swojskości, rustykalności, na przykład w hotelach położonych w górskich miejscowościach, w obiektach agroturystycznych, w dworkach czy w pałacach i zamkach. W takich wnętrzach można zobaczyć kolory stonowane, naturalne, na przykład meble w kolorze buku lub wenge, białe lub kremowe ściany. Mocniejszymi akcentami kolorystycznymi najczęściej są kolory bordowy, granatowy, szmaragdowa zieleń. Wykonane z masywnego drewna litego meble hotelowe mogą wówczas stworzyć wnętrze, które sprzyja wypoczynkowi. Wykończone efektownymi dodatkami, na przykład obrazami na ścianach, ciężkimi zasłonami, dywanami może zapewnić pełen komfort pobytu.

Nowoczesne wyposażenie do hotelu

Dzisiaj branża hotelowa częściej wybiera nowoczesne wyposażenie hotelowe, idąc w ślad za najświeższymi trendami w branży wyposażenia wnętrz. Takie wnętrza kojarzą się z czymś nowym, a tym samym świeżym, mającym wysoką jakość. Nowoczesne aranżacje także mają wiele oblicz i niekoniecznie muszą oznaczać minimalistyczne przestrzenie. Popularne są proste meble hotelowe wykonane z płyt drewnopochodnych z fakturą i nadrukiem drewna lub w kolorach jednolitych. Do takich wnętrz często wybierane są również łóżka hotelowe kontynentalne z tapicerowanymi ramami, które składają się z kilku ułożonych na sobie materaców dla większego komfortu wypoczynku. Dominuje stonowane kolorystycznie wyposażenie hotelowe, które najczęściej przełamane jest plamami intensywnego koloru, na przykład kolorowym krzesłem czy też pościelą lub zasłonami. Wiele inspiracji dotyczących wyposażenia hoteli w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym można znaleźć już teraz online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here