Strona głównaDOM3 rzeczy, które pozwolą Ci odmienić dom na wiosnę

3 rzeczy, które pozwolą Ci odmienić dom na wiosnę [metamorfozy do 150 zł]

Wiosna to doskonały moment na metamorfozę domu czy mieszkania. Gustowne dekoracje na wiosnę są gwarancją codziennych, małych sukcesów w tworzeniu stylowego, przytulnego wnętrza.

Kwiatowe ozdoby do mieszkania

Jak w zaledwie kilka chwil stworzyć efektowną dekorację wiosenną mieszkania? W tym celu wykonać można bukiet z kwiatów kojarzących się z tą porą roku. Są to między innymi żonkile, tulipany oraz stokrotki. Może być on utrzymany zarówno w jednym odcieniu, na przykład różowym lub żółtym lub stanowić połączenie kontrastujących ze sobą barw, jak biel i czerwień. Taki bukiet wzbogacić można o kwitnące gałązki zebrane podczas wiosennego spaceru. Jak skutecznie wyeksponować piękno kwiatów? Do tego celu wykorzystać można wazony i doniczki od Tadar.pl.

Naczynia tego typu należy dopasować do kształtu kwiatów. Do wysokich i wąskich roślin najlepiej nadawać będą się smukłe wazony, a do nieco szerszych — pękate. Duże bukiety, na przykład z tulipanów, najkorzystniej prezentować będą się w okrągłych lub owalnych naczyniach z dużym otworem. Pojedyncze kwiaty, takie jak na przykład słonecznik, umieścić można w wąskim wazonie o cienkiej szyjce. Miłośnicy roślin o długiej, smukłej łodydze, takich jak na przykład lilie, zaopatrzyć powinni się w wysokie naczynie zbliżone kształtem do litery V. Hiacynty oraz amarylisy pięknie prezentować będą się natomiast w wazonie w kształcie klepsydry. Tworząc kwiatową dekorację na wiosnę, zrezygnować można z tradycyjnych naczyń i zastąpić je konewką czy dzbankiem.

Stroik — ciekawa dekoracja mieszkania do samodzielnego wykonania

Bardzo ciekawą ozdobą do mieszkania jest wiosenny stroik. Do wykonania takiej ozdoby do wnętrza potrzebne będą następujące elementy: narcyz, szafirek, hiacynt, gałązki brzozowe, bazie wierzbowe, mech, kora brzozowa, gąbka florystyczna, słomiany pierścień, klej na gorąco, celofan, karton, drucik oraz wykałaczki. Jak stworzyć tego typu dekorację wiosenną krok po kroku? Najpierw wycinamy z kartonu okrąg o średnicy odrobinę mniejszej od wianka i podklejamy go nim od spodu. Następnie wyścielamy jego wnętrze celofanem. 3/4 wianka wypełniamy uprzednio namoczoną w wodzie gąbką florystyczną, a 1/4 — specjalną gąbką przeznaczoną do roślin suchych.

Kolejny etap to przymocowanie mchu do wianka przy pomocy wykonanych z drutu haftek i przyklejenie mchu klejem na gorąco. Następnym krokiem jest wykonanie girland z bazi. W tym celu, gałązki tniemy na małe kawałki, łączymy je ze sobą przy pomocy drucika i przymocowujemy do wianka drucikami. Kolejny etap stanowi wyjęcie kwiatów cebulowych z doniczek, podzielenie i umycie cebulek, wbicie roślin na wykałaczki i umieszczenie drugiego końca patyczka w zwilżonej gąbce florystycznej. Pomiędzy kwiaty wpinamy gałązki z baziami oraz brzozowe patyczki. Całość osłaniamy mchem, przypinając go przy pomocy drucianych haftek. Aby urozmaicić wygląd takiego stroika, w jego wnętrzu umieścić można świece i świeczki.

Efektowne dekoracje na wiosnę z papieru

Dekoracje wiosenne ręcznie robione to sprawdzony sposób na zmianę wyglądu mieszkania w kilkanaście minut. Jak wykonać papierową dekorację wiosenną na ścianę w formie wianka? Do tego celu potrzebować będziemy: szablonu z wzorami kwiatów (ekspert Tadar.pl podpowiada, że najlepiej szukać ich na stronach internetowych o tematyce Do It Yourself), kolorowego papieru, guzików, styropianowej obręczy, kawałka tkaniny, szerokiej tasiemki, nożyczek oraz pistoletu z klejem. Jak stworzyć taką dekorację domu na wiosnę? Najpierw wycinamy kwiaty z szablonu. Następnie odrysowujemy je na kolorowym papierze i wycinamy. Przy pomocy nożyczek wywijamy je i łączymy poszczególne elementy pistoletem na klej. We wnętrzu każdego z kwiatów umieszczamy guzik. Podstawę wianka owijamy paskiem tkaniny. Przewiązujemy wstążkę na obręczy, robimy kokardę i zawieszamy wianek. Na koniec, przymocowujemy do niego kwiaty przy pomocy kleju.

Jak widać, ozdoby na wiosnę do domu nie muszą być drogie czy pracochłonne. W zaledwie kilka chwil, z łatwością stworzyć można efektowną dekorację wiosenną na stół, szybę czy drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read