Strona głównaAGD5 błędów przy wyborze lodówki

5 błędów przy wyborze lodówki

Nie ma znaczenia, czy zdecydowałeś się na remont, czy aranżujesz kuchnię w nowym mieszkaniu – musisz wybrać odpowiedni sprzęt AGD. Niestety, w praktyce okazuje się to niełatwe. Jeśli nie chcesz popełnić błędów przy wyborze lodówki, poznaj te, które najczęściej popełniają inni. Nie tylko zyskasz dodatkową wiedzę, ale przede wszystkim – nie powtórzysz cudzych nietrafionych wyborów.

Idealna lodówka istnieje – sprawdź, jak ją znaleźć!

Obawiasz się, że sprzęt, który spełni wszystkie Twoje wymagania nie istnieje? Idealnej lodówki możesz szukać na przykład tutaj: https://www.mediaexpert.pl/poradniki/agd-wolnostojace/ranking-lodowek-najlepsze-modele-2020-top-10. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, sprawdź, jakich błędów nie popełniać.

Kierowanie się wyłącznie designem lodówki

Wybierając lodówkę, chcesz, by pasowała do aranżacji kuchni? To zrozumiałe. Pamiętaj jednak, by uniknąć kierowania się wyłącznie designem urządzenia. Zatem – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie sprawdź specyfikację lodówki. Parametry mają większe znaczenie niż myślisz!

Niezwracanie uwagi na poziom emitowanego hałasu

Głośna lodówka to prawdziwe utrapienie i nie ma znaczenia, czy pracuje na parterze piętrowego domu, czy w ciasnej kuchni w małym mieszkaniu. Modele, które emitują dźwięk poniżej 45 dB uznawane są za ciche i właśnie takie warto wybierać. Funkcjonalne sprzęty o niskim poziomie emitowanego dźwięku znajdziesz na przykład tutaj: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/amica.

Kupowanie bez zaglądania do wewnątrz

Kupujesz lodówkę bez zaglądania do wewnątrz? Niestety, to poważny błąd. Nie tylko nie ocenisz funkcjonalności urządzenia, ale także – nie zdecydujesz, czy odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby. Do dużego mieszkania odpowiednia będzie lodówka side by side, czyli model o niestandardowych rozmiarach i maksymalnie dużej pojemności, w mniejszym sprawdzi się tradycyjny wariant. Bez względu na rodzaj lodówki, warto zwrócić uwagę na możliwość swobodnej regulacji wysokości półek i ułożenia dedykowanych pojemników.

Pomijanie klasy energetycznej

Kolejnym, często popełnianym błędem jest pomijanie klasy energetycznej wybranej lodówki. Jest to poważny błąd, zwłaszcza jeśli zależy Ci na czerpaniu długofalowych korzyści. Warto uświadomić sobie, że lodówka będzie pracowała przez całą dobę i przez cały rok – właśnie dlatego klasa energetyczna powinna być maksymalnie wysoka. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem lodówka o klasie energetycznej A+++. Pamiętaj, że oszczędzając pieniądze, jednocześnie oszczędzasz środowisko!

Niedostosowanie funkcji do potrzeb

Nowoczesne lodówki zachwycają mnóstwem udogodnień. Masz ochotę cieszyć się nimi wszystkimi? Zanim wybierzesz model, który możesz sterować smartfonem, a jednocześnie – korzystać z wyświetlacza LED, dystrybutora chłodnej wody i kostkarki, zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz. Dla jednych istotna będzie technologia No Frost, innych zachwyci pojemny zamrażalnik, a jeszcze inni chętnie skorzystają z szuflady pozwalającej maksymalnie przedłużyć żywotność przechowywanych warzyw i owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read