Strona głównaDOMAlarm bezprzewodowy – czym właściwie jest?

Alarm bezprzewodowy – czym właściwie jest?

System alarmu bezprzewodowego to nowoczesne rozwiązanie, które coraz chętniej wykorzystywane jest w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Sprawdź, w jaki sposób działa ten rodzaj alarmu, kiedy warto z niego skorzystać oraz co wchodzi w jego skład.

Czym jest alarm bezprzewodowy?

Alarm bezprzewodowy to odpowiednik tradycyjnego systemu przewodowego – różnica jednak jest w sposobie komunikacji, która w tym wypadku odbywa się za pośrednictwem fal radiowych, a zasilanie za pomocą baterii. Dzięki temu system tego typu z powodzeniem może być wykorzystany zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych oraz w takich pomieszczeniach jak m.in. domek letniskowy, warsztat, garaż czy sklepik. Odpowiednia konfiguracja systemu zapewni ochronę posesji oraz podniesie poziom bezpieczeństwa domowników.

W jakich sytuacjach sprawdzi się alarm bezprzewodowy?

Alarm bezprzewodowy to optymalne rozwiązanie pod względem logistycznym. System ten nie wymaga użycia okablowania, co niejednokrotnie okazuje się problemem w przewodowych alarmach. Brak kabli oznacza, że ingerencja w stan budynku jest znikoma. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia rozmieszczenie urządzeń w dowolnym miejscu w domu bez obawy o potrzebę prowadzenia instalacji po ścianach. Alarm bezprzewodowy sprawdzi się również w mniejszych pomieszczeniach, w których nie można zainstalować rozbudowanego systemu. System ten polecany jest każdemu, kto chce uniknąć remontu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa w domu.

Alarm bezprzewodowy – z czego się składa standardowy zestaw?

Bezprzewodowe alarmy składają się z podobnych elementów co tradycyjne systemy przewodowe. Wśród nich znajduje się:

  • centrala alarmowa,
  • czujniki kontaktronowe,
  • czujniki ruchu,
  • sygnalizatory optyczne,
  • sygnalizatory akustyczne,
  • piloty.

Co ważne – bezprzewodowe systemy mogą być w każdej rozbudowywane o dodatkowe czujniki wykrywające zagrożenia innego typu jak np. pożar, ulatnianie się gazu, wybuch czy zaczadzenie.

Rodzaje alarmów bezprzewodowych

Alarmy bezprzewodowe można podzielić na dwa główne rodzaje:

  • hybrydowe – system hybrydowy to alarm, który jest połączeniem klasycznego systemu przewodowego oraz bezprzewodowego; jest to optymalne rozwiązanie do rozbudowy istniejących już systemów w miejscach, w których trudno jest przeprowadzić instalację okablowania; co ważne – hybrydowe alarmy muszą być wyposażone w moduł komunikacji – w innym wypadku systemy te posłużą jedynie jako klasyczne modele alarmowe,
  • w pełni bezprzewodowe – systemy te są w pełni pozbawione okablowania i opierają się tylko na komunikacji radiowej; alarmy te współpracują z całą gamą urządzeń, wśród których znajdują się m.in. czujniki ruchu, dymu, czadu, piloty, klawiatury i wiele więcej.

Eltrox – sklep bogaty w nowoczesne alarmy bezprzewodowe

Jeżeli szukasz nowoczesnych czujników, z którymi stworzysz własny bezprzewodowy system alarmowy, odwiedź stronę https://eltrox.pl/. Sklep online Eltrox to renomowany dostawca urządzeń elektronicznych, wśród których znajdują się takie przyrządy jak m.in. centrale alarmowe, czujniki ruchu, gazu, dymu, kontrolery, piloty, manipulatory, sygnalizatory wejść i wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read