Strona głównaARANŻACJEAranżacja balkonu – czym pomalować drewniany parawan?

Aranżacja balkonu – czym pomalować drewniany parawan?

Na co dzień balkon może zapewniać substytut krótkiego urlopu. To idealne miejsce relaksu – blisko kuchni i smakołyków, a jednak pod chmurką, na powietrzu. Warto zadbać o jego aranżację, aby każdy z przyjemnością spędzał na nim czas. Kluczem do tego będzie parawan, który osłoni nas przed słońcem i zapewni nieco prywatności w chwili odpoczynku. Radzimy, jak udekorować popularne, drewniane parawany, aby były piękne i odporne na każdą pogodę.

Oferta osłon balkonowych jest bardzo bogata – w sieci i sklepach znajdziemy różnorodne modele wykonane z tkanin, PCV czy aluminium. Choć łatwe w czyszczeniu i funkcjonalne, nie wyglądają tak pięknie jak naturalne drewno. Tworzy ono atmosferę ciepła i przytulności, co zdecydowanie wpływa na samopoczucie. Co więcej, pięknie komponuje się z roślinami i kwiatami. Słowem: dzięki niemu z łatwością stworzymy na balkonie miniaturę ogrodu.

Parawan na kilka sposobów

Dostępne w sklepach parawany mają różnorodne kształty – znajdziemy zabudowane, z szerokich desek, jak również subtelne, ażurowe konstrukcje, które nie chronią w 100% przed słońcem, ale tworzą piękną dekorację. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań mogą także sięgnąć po palety. Z dwóch palet – oszlifowanych, ustawionych pionowo i skręconych mosiężnymi wkrętami – można zbudować osłonę i jednocześnie regał na donice z kwiatami. Akcentem, który pomoże w dopasowaniu ich do ulubionego stylu, jest odpowiedni kolor. W sklepach sprzedawane są propozycje impregnowane preparatami w tradycyjnych kolorach, które niekoniecznie muszą pasować do naszej wizji. Pozbędziemy się ich bardzo szybko – wystarczy oszlifować powierzchnię i ją odpylić. Własnoręczna metamorfoza nie jest wcale tak pracochłonna, jak mogłoby się wydawać.

Czas na kolor

Fabrycznie impregnowany parawan możemy od razu – po delikatnym zmatowieniu i odpyleniu – pomalować preparatem kolorowym: impregnatem, lakierobejcą lub lakierem. Warto wybrać taki produkt, który wzmocni ochronę przed słońcem, wilgocią, ale także nada piękny kolor. Wyjątkową ochronę przed opadami zapewni Impregnat Extra Powłokotwórczy, tworzący warstwę wodoodporną, dzięki technologii Aqua Stop System. Dostępny jest w 15 klasycznych kolorach (np. biały, zielony, mahoń i sosna naturalna). Bogatszą paletę barw, ale równie skuteczne właściwości ochronne, oferuje Drewnochron Lakierobejca 2w1. W tym przypadku możemy wybierać spośród 11 kolorów gotowych i 40 dostępnych w systemie kolorowania. Jeśli myślimy o wyrazistym akcencie kolorystycznym na balkonie, to w tej palecie na pewno znajdziemy odpowiedniego kandydata – od głębokiej zieleni, przez fiolety i czerwienie, po różne odcienie bieli.

Kameralnie przez całe lato

Parawan w ulubionym kolorze stanowi punkt wyjścia dla stworzenia spójnej aranżacji balkonu. Nada kierunek kolejnym decyzjom, jak wybór donic, roślin, oświetlenia, tekstyliów czy mebli. Pozwoli jednak osiągnąć najważniejsze – kameralną atmosferę tuż obok balkonu sąsiada, w centrum osiedla, ale także na tarasie czy działce. Warto zacząć właśnie od niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read