Strona głównaPORADYBiel we wnętrzach

Biel we wnętrzach

Biel we wnętrzach wbrew pozorom nie jest taka trudna w utrzymaniu czystości, choć Polacy przekonywali się do niej bardzo długo. Teraz coraz częściej spotykamy się z białym umeblowaniem u rodziny, przyjaciół lub znajomych. Ponadto ta barwa rozjaśnia pomieszczenie i pasuje do niemal każdego koloru ścian, jeśli oczywiście mówimy o meblach.

  1. Meble białe i nowoczesne wydanie
  2. Meble białe w tradycyjnym wydaniu

W Polsce do białych mebli ludzie przekonywali się bardzo długo. Główna obawa była prozaiczna: utrzymanie czystości. Jednak, jak się okazuje, to tylko mit, że trudno utrzymać czystość i widać każdy brud na jasnych meblach. Prawda jest taka, że na jasnych meblach, a w szczególności białych zabrudzeń w ogóle nie widać. Jednak jeżeli się pojawiają, to są bardzo łatwe w czyszczeniu – producenci o to dbają. Co prawda średnio nadają się dla palaczy, ponieważ mogą zacząć żółknąć, ale to jedna z niewielu wad. Przejdźmy teraz do zalet. Pomieszczenia zawierające w swoim wystroju białe elementy sprawiają wrażenie bardzo jasnych. Ta barwa zawsze rozświetla. Ponadto biały dobrze komponuje się z każdym innym kolorem. To dobra wiadomość dla tych, którzy pragną mieć Meble Białe i zastosować dodatki, zasłony, czy dywany w innych kolorach. Więcej o pomysłach na tego typu wystrój zaraz opowiemy.

Meble białe i nowoczesne wydanie

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon, choć w pokojach sypialnych, czy dziecięcych warto zastosować wcześniej wspomnianą aranżację. Doskonałą propozycją będą meble białe. Mogą mieć wymiar nowoczesny lub tradycyjny. Te w stylu nowoczesnym bardzo dobrze będą współgrały z fotelami i sofami ze skóry, prostymi stołami oraz krzesłami. Można dobierać do mebli białych również umeblowanie w innych kolorach. Doskonałym dodatkiem może być Regał Sosnowy. To tylko przykład. Tak, jak wspominaliśmy biel dobrze komponuje się z wieloma barwami.  Dobrze wyglądają również dodatki szare, czarne, metaliczne. Jeśli celujemy w cieplejsze kolory, to można również pokombinować z barwami pastelowymi.

Meble białe w tradycyjnym wydaniu

Wcześniej już wspomniane meble mogą mieć również wymiar tradycyjny. Z łatwością dopasujemy do nich eleganckie, klasyczne krzesła i stoły, a także wersalki, tapczany, sofy, a nawet fotele materiałowe. Jakie wybrać kolory? Polecana jest biel i szarość, czerń. Z tym rodzajem umeblowania dobrze współgrają dodatki w jasnym brązie, drewniane lub imitujące drewno. Rewelacyjnie będą wyglądały w takim wnętrzu obrazy oraz klasyczne wazony. W kuchni z kolei powinniśmy unikać jednorodnej bieli. Kompozycje kuchenne są podobne do tych salonowych i pokojowych. Również mieszamy biel z brązami, beżem, elementami drewnianymi, szarością i czernią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read