Strona głównaPORADYCzujnik czadu – inteligentna gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa

Czujnik czadu – inteligentna gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa

Piękno, wygoda i ultranowoczesne wnętrza! Każdy marzy o takim domu, ale ten dom musi być też przede wszystkim przestrzenią bezpieczną. Chronimy budynki mieszkalne przed intruzami – niebezpiecznymi ludźmi, ale zagrożenie może pojawić się także z innej strony. Cichy zabójca – tlenek węgla to intruz, którego nie można lekceważyć, gdyż jest bezlitosny. Fibar Group S.A. FIBARO System Manufacturer proponuje doskonałe rozwiązanie dla osób, dbających o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych. Warto zaopatrzyć się w jeden z czujników CO i zasypiać spokojnie w swoim bezpiecznym domu.

Czujnik CO – precyzja i ochrona

Tlenek węgla to związek chemiczny wyjątkowo niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Jest bezwonny i niewidoczny, dlatego co roku zbiera ogromne żniwo, a liczba wypadków śmiertelnych z udziałem tlenku węgla w Polsce jest naprawdę niepokojąca. FIBARO CO Sensor jest urządzeniem chroniącym życie, a jego wyjątkowość polega na tym, że zadziała nawet bez łączności z systemem. Certyfikowany czujnik CO o wyjątkowej precyzji pomiaru wykryje nawet niewielką ilość tlenku węgla w otoczeniu, a przy wyższych stężeniach natychmiast powiadomi właściciela budynku o zagrożeniu. Dodatkowo jego praca jest przez cały czas monitorowana. Dostępne w ofercie czujniki działają bardzo precyzyjnie i podlegają nieustannej kontroli, która obejmuje rutynowe badanie urządzenia oraz nadzorowanie procesu utrzymania wysokiej jakości produkcji.

Inteligentny dom pod kontrolą czujników CO

Groźny czad może pojawić się w domu także podczas nieobecności właściciela. Jednak dzięki FIBARO wiadomość o grożącym niebezpieczeństwie dociera do gospodarza, nawet wówczas, gdy przebywa on daleko od domu. Sprzyjają temu stosowne aplikacje – FIBARO lub FIBARO for HomeKit, dzięki którym właściciele budynków mają zawsze dostęp do informacji. W połączeniu z aplikacjami czujniki dają pewność i zapewniają precyzję pomiaru, a informacje o poziomie stężenia niebezpiecznego związku można wyczytać z wykresów. Warto dodać, że wszystkie dane o stężeniu są rejestrowane, więc można do nich wracać i przeglądać archiwa w dowolnej chwili. Systemy Fibaro współpracują ze smartfonem, na który wysyłane są informacje o ewentualnym zagrożeniu.

Różne czujniki CO – to samo bezpieczeństwo

Każdy właściciel domu wie, że czujniki czadu trzeba zamontować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na pojawienie się tlenku węgla, zwłaszcza w kuchniach i łazienkach. Monitorowanie działania urządzeń takich jak: bojler, piec, kuchenka, kominek czy agregat to jeden z warunków zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Czujka tlenku węgla jest nieodzowna także w pomieszczeniach z gazowymi podgrzewaczami wody, kotłami na paliwo stałe i ciekłe lub przenośnymi piecykami gazowymi. Firma Fibaro oferuje dwie wersje sensorów CO – jedną działającą z systemem FIBARO oraz drugą działającą na platformie Apple HomeKit. Jeśli zatem właściciel domu wybrał system FIBARO lub inny oparty na Z-Wave, wybiera czujnik współpracujący z urządzeniami na Androidzie oraz iOS, którego zakres działania jest bardzo szeroki, a szczególną zaletę stanowi system inteligentnych powiadomień. Jeśli ktoś szuka urządzenia dla Apple HomeKit, wybiera urządzenie współpracujące z tą technologią – sterowane głosem Apple Siri.

Czujniki CO – podsumowanie

Sensor CO to z wyglądu niepozorne urządzenie, ale jego wartość w domu jest nie do przecenienia. Skrywając w sobie detektor tlenku węgla, rozpoznaje przekroczenie dopuszczalnej normy stężenia CO w powietrzu, uruchamia alarm i ratuje życie. Do tego aby poprawnie działać, czujnik nie wymaga zasilania wykorzystującego okablowanie. Najpopularniejsze detektory CO, w tym produkty Fibaro, zasilane są bateriami, które cechuje wyjątkowo długa żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read