Strona głównaARANŻACJECzy można urządzić SPA w domu?

Czy można urządzić SPA w domu?

Któż nie chciałby być właścicielem własnego domowego SPA? Mimo że z początku taka opcja brzmi jak zadanie nie do wykonania, bez obaw. Najważniejsze jest odpowiednie zagospodarowanie dostępnej domowej przestrzeni z uwzględnieniem pomocy właściwego budżetu. Wszystko po to, aby móc odczuwać relaks nie opuszczając mieszkania.

Przy czym fundamenty własnego SPA nie opierają się wyłącznie na najnowszych nowinkach technologicznych. Ważniejszy jest klimat i atmosfera, pozwalająca uciec od codziennych trosk.

Zacznijmy od jacuzzi

Pierwszą rzeczą przeważnie kojarzącą się z salonem SPA jest naturalnie jacuzzi, czyli właściwie mały basen z hydromasażem. Pierwszy model powstał w latach 70’ zeszłego wieku i właściwie od razu wzbudził żywe zainteresowanie wśród ludzi. Trudno się temu dziwić – po kilku minutach rozluźniającej mięśnie kąpieli każdy byłby kupiony.

Dlatego posiadanie swojego na wyłączność będzie zbawienne u osób, które cierpią z powodu zbyt wysokiego stresu i nadmiernego zmęczenia. Należy jednak mieć na uwadze, że ten komfort będzie dość kosztowny. Dlatego warto też wspomnieć o alternatywie dla jacuzzi, czyli specjalistycznej głębokiej wannie. Ta z pewnością stanie się perłą małej łazienki.

Co za sauną?

Jak SPA, to i sauna, pomieszczenie, w którym spędza się od kilku do kilkunastu minut w wysokiej temperaturze. Przy tym analogicznie do jacuzzi i w tym przypadku nie obejdzie się bez dużej inwestycji. Ona z kolei na szczęście zwróci się szybko, ponieważ dzięki niej zarówno my, domownicy, jak i potencjalni goście w znacznym stopniu poprawią swoje zdrowie oraz samopoczucie. Pomoże też w pozbyciu się wirusów i bakterii, co nie jest bez znaczenia w momencie walki z przeziębieniem, czy zbyt dużym kacem. Jeśli nie cierpimy na tego typu dolegliwości, to można jej użyć czysto rekreacyjnie.

Ważne – pamiętajcie o oświetleniu

Część z nas wybierze saunę, inni jacuzzi, a jeszcze kolejni – obydwie opcje naraz. Przy tym niezależnie od opcji nie obejdzie się bez stworzenia odpowiednich warunków oświetleniowych. Odwiedzając typowy salon SPA, zauważymy, że króluje tam równomiernie ustawione światło, świetnie sprawdzające się w przypadku pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku. Zaleca się zastosowanie wielu ich źródeł, co będzie niemożliwe, gdy ograniczymy się tylko do jednej lampy.

Pomoc w przygotowaniu wdrożeniu projektu SPA znajdziesz na https://studioloko.pl/projektowanie-spa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read