Strona głównaDOMCzy okna aluminiowe są lepsze od okien PCV/PVC?

Czy okna aluminiowe są lepsze od okien PCV/PVC?

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie okna PCV. Jednak z każdym rokiem rośnie rzesza fanów okien aluminiowych. Te są szczególnie lubiane za swoje walory estetyczne i bardzo dobre parametry izolacyjne. Okna ALU jeszcze niedawno uważane były za chłodne. Ten pogląd stale obalają producenci, którzy dzięki nowoczesnej technologii produkcji, tworzą doskonałe okna aluminiowe. Czy to możliwe, by współczesne okna ALU były lepsze od rozwiązania PCV?

Czym charakteryzują się okna PCV?

Można wymienić dwa główne powody, dlaczego okna PCV cieszą się tak dużym powodzeniem. Są to:

  • stosunkowo niska cena,
  • doskonała izolacja termiczna.

Dużo osób ceni sobie także ich możliwości wytłumiania dźwięków z zewnątrz. To szczególnie istotne dla mieszkańców domów w pobliżu ruchliwych ulic lub w centrum głośnego miasta. W przeciwieństwie do rozwiązań drewnianych polichlorek winylu (PCV) nie wymaga regularnego zabezpieczania przed działaniem wilgoci i mikroorganizmów. Materiał PVC jest bardzo wytrzymały i prosty w utrzymaniu. Wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką, kiedy pojawią się na powierzchni zabrudzenia.

Plastikowe ramy okienne to jednak nie tylko zalety. PCV nie sprawdzi się, kiedy marzymy o dużych przeszkolonych przestrzeniach, które będą wpuszczały dużo światła do pomieszczeń. Przede wszystkim dlatego, że profile nie są na tyle wytrzymałe, by bezpiecznie utrzymać ciężką szybę. Kolejnym minusem plastiku jest jego żółknięcie. Zwykle okna PCV występują w białym odcieniu, który po latach często się delikatnie odbarwia. Wynika to z ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Czym charakteryzują się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe są najtrwalszym wyborem. Do tej pory stosowano je głównie w biurowcach. To rozwiązanie jednak cieszy się coraz większą popularnością także w budownictwie jednorodzinnym. Obecnie obowiązujące trendy to jasne i przestronne pomieszczenia. Taki efekt można osiągnąć dzięki zastosowaniu okien ALU. Solidna, aluminiowa rama stanowi dobrą podporę dla wielkogabarytowych przeszkleń. Okazuje się, że rozwiązania z aluminium dorównują opcji PCV pod względem termoizolacji. Decydując się na opcję aluminiową, trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną. Efekt jednak z pewnością będzie powalający.

Okna aluminiowe Schüco

Kiedy mówimy o wysokiej jakości i doskonałej izolacji cieplnej, nie można nie wspomnieć o oknach aluminiowych Schüco. Cechuje je:

  • wysoka stabilność,
  • energooszczędność,
  • minimalne wymagania konserwacyjne.

Te rozwiązania zapewniają świetną izolację termiczną oraz akustyczną. Są niezwykle trwałe i odporne na włamania. Różnorodność wyboru modeli ram Schüco sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Okazuje się, że wysokiej jakości okna aluminiowe to doskonały wybór zarówno przy realizacjach budowli użyteczności publicznej, jaki i na potrzeby gospodarstwa domowego. Takie przeszklenia robią wrażenie i mają doskonałe parametry. Jeżeli dysponujesz odpowiednim budżetem, z pewnością inwestycja w okna aluminiowe będzie świetnym pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read