Strona głównaARANŻACJEHokery do kuchni - jakie warto wybrać?

Hokery do kuchni – jakie warto wybrać?

We współczesnych, otwartych przestrzeniach domów zastosowanie znajdują innowacyjne meble. Znajdziemy wśród nich m.in. hokery, które są popularne w otwartych kuchniach. Stanowią ciekawy element wystroju i nadają wnętrzu innowacyjnego klimatu.

Fotel idealny do każdego wnętrza…
Moda na innowacyjne i minimalistyczne w wystroju wnętrz na dobre ogarnęła Polskę. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal zdarzają się, osoby, które stawiają na klasykę, także w wyborze foteli. Często, jednak projektanci wnętrz i designerzy starają się znaleźć rozwiązanie optymalne i połączyć tradycję z nowoczesnością, co powoduje, że obok takich elementów wystroju jak np. fotele bujane pojawiają się np. hokery. To obecnie, obok innych modeli takich jak np. fotele biurowe, najbardziej popularne modele.

Hokery w nowoczesnych wnętrzach
Hokery znajdują zastosowanie zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach. Stanowią tam nie tylko ciekawy element wystroju, ale też pozwalają zaakcentować granicę między kuchnią a otwartym salonem. Często tworzą część wyspy kuchennej lub półwyspu. Podwyższenie pozwala wygodnie siedzieć i daje możliwość zwracania uwagi na to, co dzieje się w całym pomieszczeniu.

Hokerów szukaj na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html

Hokery, czyli stołki barowe można znaleźć w różnorodnych kształtach i kolorach. Dzięki temu każdy może je dopasować do kolorystyki swojego wnętrza, niezalezienie od stylu, jaki w nim panuje. W najprostszej wersji znajdziemy hokery w formie podwyższonych taboretów. Z kolei najefektywniejsze modele posiadają m.in. solidne oparcia i podłokietniki. Także materiały, z jakich są wykonane również mogą być różnorodne.

Jak wybrać idealny hoker?
Projektanci wnętrz wskazują, że wybierając hoker warto mieć na uwadze wysokość wyspy kuchennej. Polecana opcja to 110 cm, co zapewnia wygodę i stabilną pozycję podczas siedzenia na krześle i w postawie stojącej. W sytuacji, kiedy barek stanowi przedłużenie dolnej zabudowy kuchni – wówczas wysokość stanowi 90 cm. Wówczas od poziomu blatu powinna być uzależniona decyzja o zakupie konkretnego hokera. Dla zapewnienia optymalnej wygody i komfortu warto, by siedzisko znajdowało się 30 cm poniżej blatu. Z kolei podpórka pod stopy powinna znajdować się około 40 cm poniżej siedziska.

Hoker – nie tylko do kuchni
Decydując się na zakup hokera warto mieć na uwadze fakt, że nadaje się on nie tylko do kuchni. Równie dobrze sprawdzi się w innych pomieszczeniach, np. jako krzesło tuż obok stołu roboczego w mieszkaniu z wysokim parapetem. Wówczas hoker może być stosowany np. jako biurko lub damska toaletka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read