Strona głównaARANŻACJEJak dobrać osprzęt – gniazdka i włączniki do wystroju wnętrza?

Jak dobrać osprzęt – gniazdka i włączniki do wystroju wnętrza?

Gniazdka elektryczne oraz włączniki światła to podstawowy osprzęt elektryczny, który widoczny jest we wnętrzach. Przy jego doborze warto zwrócić uwagę nie tylko na ich typ i funkcje, ale również na wygląd. Podpowiadamy, w jaki sposób dopasować osprzęt do wystroju!

Aby wygląd wnętrz był harmonijny, warto pamiętać o tym, że duże znaczenie posiadają nawet najmniejsze detale. Właśnie dlatego należy także zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwego osprzętu elektrycznego, a dokładnie na gniazdka oraz włączniki, które znajdują się w każdym pomieszczeniu. Co wybrać do nowocześnie urządzonego wnętrza? Co natomiast sprawdzi się w klasycznej aranżacji? Sprawdź nasze propozycje!

Gniazdka i włączniki do nowocześnie urządzonych wnętrz

Nowoczesne przestrzenie są najczęściej proste i nie mają zbyt wielu ozdobników. Właśnie dlatego warto zdecydować się wtedy na takie gniazdka, które będą wpisywały się w te założenia aranżacyjne. W ofercie praktycznie każdej marki oferującej artykuły elektryczne – gniazdko, wyłącznik, kabel elektryczny, a także inne komponenty – można znaleźć gniazdka wyróżniające się minimalistycznym wyglądem. Są proste, geometryczne, dlatego dobrze prezentują się w różnych przestrzeniach, na przykład w salonach, kuchniach czy też w sypialniach. Warto zdecydować się na te o kwadratowym kształcie, z ostro zakończonymi lub lekko zaokrąglonymi rogami, najlepiej o płaskiej powierzchni. Dobrym wyborem będą także włączniki oraz gniazdka z ramkami, w których umieszcza się kilka elementów obok siebie w pionie albo poziomie. Można je spersonalizować, czyli dopasować do konkretnych potrze związanych z obsługą lamp i urządzeń elektrycznych w danym wnętrzu.

Gniazdka i włączniki do klasycznie urządzonych wnętrz

Z kolei w klasycznie urządzonych przestrzeniach częściej widoczne są gniazdka oraz włączniki, które posiadają zaokrąglone kształty. Takie modele lepiej wpisują się w tradycyjne przestrzenie, na przykład w stylu dworkowym, kolonialnym, rustykalnym. Jednym z ostatnich hitów są także gniazdka okrągłe, które ma w swojej ofercie marka Berker. Do wyboru są białe oraz czarne gniazdka Berker – https://www.kontaktuj.pl/produkty/gniazda-i-laczniki/berker-one-platform,48,19244 dlatego można dopasować je do aranżacji wnętrza, by nadać mu retro wygląd. Można także zdecydować się na zakupienie gniazdek o zaokrąglonych rantach, które posiadają dodatkowe, dekoracyjne elementy, na przykład frezowanie na obrzeżu. W klasycznych wnętrzach można zobaczyć też gniazdka kremowe. Podsumowując, aby wnętrza mogły wyglądać stylowo, warto pamiętać o tym, żeby dopasować do nich nawet najmniejsze detale w tym gniazdka elektryczne. Takie małe szczegóły decydują o estetyce całej aranżacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read