Strona głównaPORADYJak działa i gdzie można postawić toaletę mobilną? Sprawdzamy!

Jak działa i gdzie można postawić toaletę mobilną? Sprawdzamy!

Toalety mobilne są wytrzymałe i charakteryzuje je wysoka funkcjonalność. Możemy zobaczyć je w różnych miejscach w mieście i poza nim. Zobacz, jak działają i od czego zależny jest ich montaż.

Jak działa toaleta mobilna?

Toalety mobilne to niezależne od gruntu obiekty wykonane z tworzyw sztucznych. Mogą być postawione na każdym podłożu i nie wymagają podłączenia do kanalizacji. Są wyposażone w bezodpływowy zbiorniki na fekalia z wentylacją, które dzięki regularnemu serwisowaniu, można utrzymać w czystości, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania toalet mobilnych.

Modele toalet mobilnych

W ofercie firm, które zajmują się wynajmem toalet mobilnych, znajdziemy zarówno standardowe modele przenośnych WC, jak i ich wersje premium oraz takie dopasowane do konkretnego typu użytkowników: kobiet, mężczyzn, dzieci, osób niepełnosprawnych. Co więcej, wybrane obiekty różnią się między sobą wyposażeniem i dostępnymi opcjami. Przykładowo polska marka m-Toilet oferuje toalety przenośne z serii:

  • mStandard – cechujące się prostymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, działające bez konieczności podłączenia do kanalizacji. Wyposażone w deskę sedesową, pisuar i umywalkę (w opcji dodatkowej);
  • mPremium – zapewniające najwyższy komfort użytkowania. Wyposażone w deskę sedesową, spłukiwany wodą pisuar, umywalkę i dozownik mydła;
  • mStandard Lift – przeznaczone do transportu pionowego. Toalety tego typu są lekkie i doskonale sprawdzają się na budowach wielokondygnacyjnych. Zostały wyposażone w pisuar, deskę sedesową i umywalkę;
  • mStandard Swap – z wymiennym zbiornikiem na fekalia, przeznaczone do trudno dostępnych miejsc, funkcjonujące samodzielnie, bez konieczności podpięcia do kanalizacji. W komplecie z deską sedesową i pisuarem;
  • mSize – charakteryzujące się większą powierzchnią, dostosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Wyposażone między innymi w poręcze, podjazd i antypoślizgową podłogę, deskę sedesową i umywalkę.

Umiejscowienie toalet mobilnych

Jedynym wymogiem, który ciąży na osobie wynajmującej toalety mobilne, jest zapewnienie bezpiecznego miejsca do ich postawienia oraz swobodnego dojazdu samochodu ciężarowego po nawierzchni utwardzonej do miejsca postawienia obiektu. Toalety przenośne są niezależne od gruntu i podłączeń kanalizacyjnych, więc z łatwością można wybrać przestrzeń do ich usadowienia. Powinna być ona w miarę równa i twarda, tak aby zaoferować użytkownikom maksymalny komfort użytkowania pomieszczeń.

Gdzie najczęściej stawia się toalety mobilne? Na placach budów, poligonie czy podczas dużych imprez masowych. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do klasycznych łazienek. Przenośne WC są świetną alternatywą dla klasycznego budownictwa i mogą pełnić funkcję podstawowego zaplecza sanitarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read