Strona głównaAGDJak wybrać odpowiedni odkurzacz piorący?

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz piorący?

Prawie każdy z nas korzysta z odkurzacza (domowego, samochodowego, piorącego itp.). To urządzenie pozwala nam zadbać o czystość w najbliższym otoczeniu.

A co jeśli moglibyśmy jednocześnie wciągnąć zanieczyszczenia i umyć powierzchnię? Właśnie z takim rozwiązaniem przychodzi odkurzacz piorący, który jest idealną alternatywą dla standardowych urządzeń. Za jego pomocą pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń z praktycznie każdego miejsca. Nie tylko panele, parkiet, płytki i tym podobne pozostaną całkowicie czyste. Umyjemy nim również kanapę, fotele w samochodzie czy tapicerkę. Odpowiednie modele dadzą nam możliwość wyczyszczenia nawet ścian i podłóg pokrytych np. kamieniem. Zadba on w pełni o porządek zarówno w domu jak i naszym pojeździe.

Jednak na rynku możemy znaleźć naprawdę rozmaite modele. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim sprawdźmy zawartość opakowania. W związku z wykorzystaniem dwóch teoretycznie sprzecznych funkcji, musimy liczyć się z ewentualną wymianą części pomiędzy odkurzaniem, a trybem mycia/prania powierzchni.

Najlepiej wybierać odkurzacze łatwe w składaniu i zmianie części. Im prostsza obsługa, tym przyjemniejsze, częstsze i bezproblemowe użytkowanie. Modele firmy Kärcher są naprawdę przyjazne dla użytkownika, jednocześnie posiadając wszystkie najważniejsze parametry. A jakie dokładnie?

 • Siła ssąca – to od niej w głównej mierze zależy jakość i szybkość zbierania zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że dywany i tym podobne powierzchnie zazwyczaj mają głęboko schowany brud, często z gorszym dostępem. Wybierając odpowiednie urządzenie nie będziemy musieli martwić się pozostałościami zabrudzeń
 • Moc – nie tylko wpływa na pobór prądu, ale i wydajność samego odkurzacza. Oczywiście im wyższa tym lepiej, lecz idzie ona w parze z ceną. Dużej mocy zazwyczaj używa się w pomieszczeniach hotelowych i większych powierzchniach, dlatego należy dostosować ją do wielkości i częstotliwości sprzątanych miejsc.
 • Ilość i pojemność zbiorników – to od nich zależy, czy w trakcie sprzątania będziemy musieli robić przerwy. Najlepiej wybrać model z odpowiednio dużym zbiornikiem, unikając zwiększonej częstotliwości wymiany wody. Oczywiście przy rzadszym czyszczeniu na małych powierzchniach, możemy zakupić urządzenie ze stosunkowo mniejszym zbiornikiem. Muszą one także mieć łatwą dostępność i wymianę, aby nie była ona uciążliwa
 • Konserwacja – przed zakupem warto sprawdzić jak wygląda konserwacja samego urządzenia. Duża ilość małych elementów z trudno dostępnymi miejscami może być irytująca. Woda zmieszana z zanieczyszczeniami tworzy twarde grudki o nieprzyjemnym zapachu. Należy pamiętać o czyszczeniu produktu po każdej zakończonej pracy

Profesjonalne odkurzacze piorące firmy Kärcher

Są to produkty zdecydowanie godne polecenia. Cieszą się wysoką renomą, jednocześnie stawiając na wysoką jakość i dbałość o klienta (opieka przed- i posprzedażowa). Każdy z modeli jest wykonany z myślą o najmniejszych  szczegółach, posiadając cechy dopasowane do konkretnego odbiorcy. W kategorii profesjonalnych odkurzaczy piorących rekomendujemy cenione przez użytkowników urządzenia ekstrakcyjne Puzzi:

  1. Kärcher Puzzi 8/1 C – dokładnie czyści runo wykładziny, usuwana nieprzyjemny zapach i nadaje świeży wygląd czyszczonej powierzchni.Puzzi 8/1 C charakteryzuje się niską waga (poniżej 10 kg) i wszechstronnością zastosowania, zawiera zintegrowany uchwyt ułatwiający przemieszczenie.Do zalet odkurzacza zaliczamy łatwy w zdejmowaniu zbiornik na wodę brudną oraz duże włączniki przystosowane do obsługi stopą.Pozwala to na wygodne użytkowanie m.in. w hotelach, ośrodkach turystycznych/SPA, firmach przewozowych, ponieważ zapewnia wydajność powierzchniową, która wynos 12 – 18 m²/h

 Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C

  1. Kärcher Puzzi 10/1 – urządzenie ekstrakcyjne, które zapewnia precyzyjne czyszczenie wykładziny, eliminuje nieprzyjemny zapach oraz przywraca jej świeży wygląd. Po skończonej pracy pozostawia niewielką wilgoć.W zestawie otrzymujemy akcesoria wpływające na wysoki komfort oraz wydajność pracy np. elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do powierzchniUrządzenie Puzzi 10/1 można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych.
   Odkurzacz z powodzeniem wykorzystywany w hotelach, biurowcach, firmach transportowych oraz firmach sprzątających, ponieważ zapewnia wydajność powierzchniową, która wynosi 20 – 25 m²/h

 Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 EU

  1. Kärcher Puzzi 10/2 Adv – urządzenie dogłębnie oczyszcza runo wykładziny, jednocześnie usuwając nieprzyjemny zapach i przywracając jej świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni może pracować w jednym lub w dwóch przejściach roboczych. Pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu powierzchnię można użytkować w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących.Doskonale sprawdza się w hotelach, biurowcach, firmach zajmujących się przewozem osób oraz w firmach zajmujących się czyszczeniem kontraktowym, ponieważ zapewnia wydajność powierzchniową, która wynosi 30 – 45 m²/hNowy model Puzzi został wyposażony w nowe akcesoria, które dodatkowo zwiększają komfort pracy i wydajność urządzeń – przykładem jest elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do powierzchni.Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody.

   Urządzenie Puzzi można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych.

   Trwałe szybkozłącze ułatwia szybkie łączenie węża z dyszą. Puzzi 10/2 Adv posiada gniazdo do podłączenia szczotki elektrycznej PW 30.

 Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/2 Adv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read