Strona głównaDOMJak zabezpieczyć dom przed wyjazdem w 5 krokach?

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem w 5 krokach?

Okres wakacyjnych urlopów to nierzadko wyjątkowo aktywny czas dla złodziei. Odpowiednie zabezpieczenie naszego domu lub mieszkania zapewni nam poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Pomoże zrelaksować się na urlopie, w pełni korzystając z uroków odpoczynku. Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

 1. Bezpieczne okna

  Policyjne dane pokazują, że aż 80 procent włamań do mieszkań lub domów odbywa się przez okna. Przed wyjazdem na urlop warto więc poświęcić im szczególną uwagę. Skutecznym zabezpieczeniem może być wybór stolarki okiennej, która posiada podwyższone właściwości ochronne. Na czym one polegają? Przede wszystkim okna takie posiadają mocną konstrukcję, która uniemożliwi wyrwanie okna z ościeżnicy. Solidne okucia powinny posiadać antywyważeniowe zaczepy w skrzydłach. Zawiasy wykonane ze stali nierdzewnej gwarantują wytrzymałość przy próbach ich wyłamania, narzędziami takimi jak śrubokręt czy szczypce. Oprócz solidnej konstrukcji warto zainwestować w okna, które wyposażone są w specjalnie czujniki. Będą one informować nas o każdej próbie włamania, zanim nieproszona osoba dostanie się do środka. Doskonałym rozwiązaniem są również klucze w klamkach, które stwarzają dodatkową barierę. Sprawdź ofertę bezpiecznych okien tutaj.

 2. Zabezpieczone drzwi

  Drzwi balkonowe oraz wejściowe to kolejny słaby punkt naszych mieszkań, którym złodziej może dostać się do środka. Również je należy odpowiednio zabezpieczyć, aby spokojnie spędzić planowany urlop. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest wyposażenie drzwi w magnetyczne czujniki otwarcia. Nierzadko są one lepszym wyborem niż czujniki ruchu, ponieważ informują nas o samej próbie włamania, a nie tylko o sytuacji, gdy nieproszony gość jest wewnątrz. Czujniki takie może zastosować nie tylko w drzwiach wejściowych, ale też balkonowych, tylnych, a nawet we włazie, który prowadzi na dach. Warto również zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są nasze drzwi. Bezpiecznym rozwiązaniem są modele wzmocnione metalem lub wykonane z PVC, zamiast tradycyjnego drewna. Podobają wam się atrakcyjne przeszklenia w drzwiach wyjściowych? Małe okienka witrażowe oraz szybki są piękną ozdobą, jednak często znajdują się blisko wewnętrznej klamki, dlatego mogą stanowić łatwy cel dla złodziei. Dobrym rozwiązaniem mogą w tej sytuacji okazać się antywłamaniowe szyby, które posiadają specjalną folię pomiędzy warstwami szkła. Polecamy drzwi antywłamaniowe od firmy Petecki https://www.petecki.eu/produkty/petecki-safe-line/.

 3. Solidna brama

  Zanim złodziej sforsuje okna lub drzwi do naszego domu, czasami musi poradzić sobie również z bramą. Jeżeli jesteśmy posiadaczami bramy wyposażonej w napęd, warto zainwestować w blokadę przeciwpodważeniową, która zabezpieczy przed wszelkimi próbami jej sforsowania. Doskonałym pomysłem jest też zainstalowanie syreny alarmowej wydającej donośny sygnał w momencie prób jej podważenia, który z pewnością przestraszy oraz zniechęci złodzieja do dalszych działań. Bramy ręczne natomiast wyposaża się w dodatkowe zasuwy, na przykład w zamek rozbudowany o dwustronne ryglowanie. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest brama. Im blacha jest solidniejsza, tym mniejsza szansa, że złodziej będzie w stanie przeciąć ją szlifierką kątową. Oferta bram Petecki dostępna jest tutaj.

 4. Rolety zewnętrzne

  Zewnętrzne rolety z powodzeniem mogą pełnić role ozdobną, podkreślając nowoczesny wygląd budynku. Są też dodatkową barierą do pokonania przez włamywacza, która może go skutecznie zniechęcić od obrabowania naszego domu. To doskonała alternatywa dla krat, które zazwyczaj nie poprawiają prezencji mieszkania. Należy jednak postawić na specjalnie zaprojektowane rolety antywłamaniowe. Chociaż na rynku znajdziemy wiele systemów nazywanych antywłamaniowymi, mało która firma posiada w swojej ofercie rolety wyróżniające się podwyższoną klasą bezpieczeństwa. Przykładem zaufanej marki jest www.petecki.eu, gdzie znajdziemy rolety zewnętrzne ze wzmocnioną konstrukcją kurtyny i solidnymi prowadnicami oraz mechanizmem zapadkowym, zapobiegającym podniesienie rolety.

 5. Postaw na automatykę

  Stworzenie zautomatyzowanego domu, którym można zarządzać dzięki aplikacji w smartfonie pozwoli ci posiadać pełną kontrolę nad swoim miejscem zamieszkania i tym samym czuć się spokojnie oraz bezpiecznie. Zabezpieczenia elektryczne w domu wraz z inteligentnym systemem mogą zadbać o symulacje twojej obecności, nawet podczas dłuższych wyjazdów. Świecące się światło wieczorami, włączony telewizor czy regularnie odbierana poczta sprawi wrażenie, że domownicy nigdzie nie wyjechali i każdego dnia są obecni. Za pomocą automatyki można sterować nie tylko oświetleniem, ale też kamerami monitorującymi wnętrze naszego domu, oraz otaczający go teren. Bez problemu będziemy w pełni kontrolować też system alarmowy z zainstalowanymi czujnikami ruchu oraz czujniki otwarcia drzwi lub okien. Nie musimy jednak obawiać się, że cały urlop spędzimy ze smartfonem w ręku, myśląc o bezpieczeństwie naszych majętności. Zazwyczaj wystarczy tylko chwila wolnego czasu i dostęp do internetu, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Produktami od firmy Petecki możesz sterować w pracy, na wakacjach oraz w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.petecki.eu/produkty/automatyka/.

Złodzieje wymyślają coraz to nowe metody, aby niezauważonym dostać się do domów i mieszkań. Warto więc dotrzymywać kroku nowatorskim technologiom i również postawić na nowoczesne zabezpieczenie domu, które pozwoli nam czuć się bezpiecznie i czerpać radość z wakacyjnych uroków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read