Strona głównaPORADYJakie funkcje powinien mieć nowoczesny domofon?

Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny domofon?

Domofony dzielimy na prostsze modele, obsługujące jedynie tor audio, oraz zaawansowane – z trybem wideo. Najbardziej skomplikowane produkty stanowią również centralkę monitoringu. Jakimi jeszcze opcjami mogą pochwalić się współczesne urządzenia służące do komunikacji przed wejściem do domu?

Domofony Audio dwu- i czterożyłowe

Najprostszy domofon może pracować na zwykłej, dwużyłowej linii dzwonkowej. Oznacza to, że w trakcie remontu wystarczy skorzystać ze starej instalacji, aby móc cieszyć się modelem pozwalającym na przesył dźwięku. Jeśli nieruchomość ma wydzielone dwa odrębne lokale, to lepszą opcją będą urządzenia działające w standardzie czterożyłowym. Taki też przewód musi być doprowadzony do najnowocześniejszych wideodomofonów, niepracujących w ramach komunikacji bezprzewodowej.

Nowy standard – nie tylko dźwięk, ale i obraz

Dawniej takie urządzenia były domeną najlepszych apartamentowców i willi. Dziś masowo trafiają do naszych domostw jako elektroniczny gadżet, który wprowadza nowy standard w komunikacji. Niezaprzeczalnie jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ nowoczesne domofony odgrywają rolę małego centrum sterowania wraz z kilkoma funkcjami multimedialnymi. Chociaż wciąż pozostają droższe od zwykłych „słuchawek”, ich ceny stały się już na tyle przystępne, że zakup takiego urządzenia przestał być fanaberią. Więcej informacji na ten temat można zaczerpnąć z materiału poświęconego tej kwestii: „Wideodomofon czy domofon – które urządzenie warto wybrać do swojego smart domu?”.

Ciekawostka: dotykowy zamek szyfrowy

Wśród elektroniki pozwalającej na dostęp na teren posesji pojawiła się również nowa grupa produktów. Są nią specjalne panele kontrolne, które pozostają jednocześnie dzwonkiem do drzwi oraz zamkiem je otwierającym. Chociaż najczęściej są dedykowane do budynków wielorodzinnych, można śmiało je wykorzystać również na mniejszą skalę. Jako klucz może służyć czterocyfrowy kod oraz odpowiednio sparowany brelok lub karta.

Korzystanie z udogodnień domofonowych sprzyja wygodzie i bezpieczeństwu. Co istotne, coraz łatwiej zaprosić do domu zaawansowane rozwiązania, między innymi dzięki atrakcyjnym cenom tych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read