Strona głównaDOMKlamki do okien w domu i biurze

Klamki do okien w domu i biurze

Każde okno, które kupujemy od producenta, zawsze posiada wbudowane standardowe klamki. Czasami jednak element ten nie spełnia naszych oczekiwań i dlatego decydujemy się na to, aby go wymienić. Klamkę najczęściej wybieramy podczas zakupu nowych okien, ale również możemy zamówić klamkę, która będzie idealnie dopasowana do aktualnych okien, które posiadamy w domu.

Jakie znaczenie mają klamki do okien?

Klamki do okien przede wszystkim pełnią rolę funkcjonalną, ale również element ten jest w pewnym stopniu dekoracją okna. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby dopasowana klamka odpowiednio działała i umożliwiała swobodne otwieranie oraz zamykanie okna. Dodatkowo klamka musi być kompatybilna z funkcjonalnością skrzydła okiennego i dopasowana do standardowego okna lub okna rozwiernego albo też rozwierno-uchylnego. Klamka w oknie ma więc bardzo ogromne znaczenie użytkowe, ponieważ gdy będzie nieodpowiednie dopasowana, to ograniczy nam dostęp do pełnego potencjału, jakie posiada okno.

Jaki wygląd powinna mieć klamka do okien?

Jeżeli bardzo zależy nam na efekcie dekoracyjnym, to przede wszystkim powinniśmy zastosować klamkę do okna, która będzie dopasowana do skrzydła kolorystycznie. Większość okien na polskim rynku jest w kolorze białym i mogłoby się wydawać, że klamka również musi być w tym kolorze. Jednak jak się okazuje, elementy dodatkowe do okien takie jak klamki mogą występować w różnych odcieniach. Klamki do okien mogą również pełnić funkcję zabezpieczającą przed włamaniami, ponieważ niektóre modele wyposażone są w specjalne blokady oraz dodatkowy zamki. Jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy mieszkamy na niskim piętrze w bloku lub w domu jednorodzinnym na terenie, gdzie dochodzi do częstych włamań i chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Jest to również świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy w naszym domu mieszkają dzieci i chcemy zabezpieczyć okna, aby dziecko nie mogło samodzielnie go otworzyć. Szczegółowe informacje na temat klamek do okien znajdziemy na stronie : http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/klamki-okienne

Rodzaje klamek do okien

Klamki do okien głównie dzielą się pod względem materiałów, z których zostały wykonane. Możemy znaleźć najpopularniejsze klamki plastikowe, ale również wykonane z metalu oraz aluminium, a także stali. Dodatkowo niektóre firmy oferują nam zamki z połączenia dwóch materiałów i na przykład takim produktem jest klamka metalowo-plastikowa. Materiał do produkcji klamki jest bardzo ważny, ponieważ od niego będzie zależało to jak odporna będzie klamka okienna na uszkodzenia oraz eksploatację. Decydując się na wybór klamki do okien w kuchni musimy pamiętać o tym, że ten element może tam być narażony na wilgoć. Z kolei w innym miejscu takim jak na przykład poddasze, klamki okienne mogą być narażone na intensywne promieniowanie słoneczne. Z najlepszego materiału powinniśmy wybrać klamki, gdy okna są bardzo często eksploatowane. Kształt klamki może być zarówno standardowy, ale również możemy zlecić produkcję klamki we wzorze nowoczesnym do okien aluminiowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read