Strona głównaPORADYKrótka encyklopedia szuflad kuchennych: narożne, cargo i inne

Krótka encyklopedia szuflad kuchennych: narożne, cargo i inne

Strefa przechowywania jest w kuchni nie mniej ważna od strefy gotowania. Nasza krótka encyklopedia szuflad kuchennych zawiera propozycje nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie i sprawią, że praca w kuchni stanie się przyjemnością.

Szuflady cargo

Szuflady kuchenne powinny być pojemne, a zarazem skonstruowane w taki sposób, by łatwo dało się utrzymać w nich wzorowy porządek. Szuflady cargo posiadają obie te niezbędne cechy. Na czym polega ich innowacyjność? Cargo to system wysuwanych półek i koszy, które są przytwierdzone do frontu szafki. Dzięki temu zamiast kilku mniejszych szuflad na kuchenne akcesoria zyskujemy jedną – dużą, wielopoziomową, zorganizowaną ściśle według naszych indywidualnych potrzeb. Szuflady cargo zapewniają łatwy dostęp do zawartości szafki, co znacząco zwiększa komfort korzystania z kuchennej strefy przechowywania.

Na polskim rynku dostępne są modele w rozmaitych rozmiarach, zaopatrzone w płytkie półki lub głębokie kosze ułatwiające segregowanie kuchennych akcesoriów. Godne uwagi są m.in. wąskie kosze cargo mini, idealne do przechowywania przypraw, butelek, akcesoriów do pieczenia, sztućców i mniejszych naczyń. Szuflady cargo można dopasować zarówno do wysokiej, jak i niskiej zabudowy, co czyni z nich uniwersalne uzupełnienie wyposażenia każdej kuchni.

Szuflady narożne

Kuchenna strefa przechowywania zyska na funkcjonalności, jeśli zainstalujemy w niej szafki narożne. Mają wiele zalet – przede wszystkim są pakowne i pozwalają zagospodarować trudno dostępne kąty pomieszczenia. Niestety, korzystanie z nich bywa uciążliwe, ponieważ wymaga schylania się i sięgania na oślep w głąb szafki. Ten problem rozwiązują szuflady narożne, montowane na prowadnicach.

Taką szufladę wysuwamy całkowicie jednym ruchem ręki. Mamy na widoku całą jej zawartość, więc nie musimy poszukiwać naczyń w zakamarkach szafki. Wybór modeli i rozmiarów jest szeroki. W małych szafkach świetnie sprawdzają się kompaktowe szuflady typu nerka, idealne do przechowywania misek i garnków. Do większych modeli warto wybrać system koszy wysuwnych, które cechują się jeszcze większą pojemnością. Szuflada narożna z dużym koszem pozwoli sprytnie ukryć np. pojemniki do segregacji odpadów.

Szuflady Sambox

Rosnąca popularność szuflad cargo i wysuwnych koszy nie sprawia, że tradycyjne modele odchodzą do lamusa. Klasyczne meble kuchenne również oferują szereg rozwiązań podnoszących komfort użytkowania kuchni. Doskonałym przykładem są szuflady Sambox wyposażone w funkcję automatycznego cichego domykania.

Modele tego typu montuje się na praktycznych rolkach, które zapewniają płynny ruch przy otwieraniu i zamykaniu. Specjalny system zabezpieczeń prowadnic z jednej strony chroni szufladę przed wypadnięciem, z drugiej – hamuje jej ruch, gdy próbujemy zatrzasnąć ją z dużą siłą. Popchnięta szuflada domknie się łagodnie, nie wydając przy tym najmniejszego dźwięku. Te technologiczne udoskonalenia zwiększają bezpieczeństwo korzystania z szafek kuchennych, co jest szczególnie istotne, jeśli w domu mieszkają dzieci.

Organizery do szuflad

Organizacja kuchennej przestrzeni do przechowywania nie ogranicza się do wyboru funkcjonalnych szuflad. Aby cieszyć się wzorowym ładem w szafkach, warto skorzystać z praktycznych rozwiązań do segregowania ich zawartości. Niedrogi i prosty dodatek, który w ogromnym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie, to organizer do szuflady.

Na rynku znajdziemy modele w różnych rozmiarach, wykonane z materiałów rozmaitego rodzaju – od tworzywa sztucznego po naturalny bambus. Organizery do szuflad posiadają odpowiednio wyprofilowane przegrody na sztućce i inne akcesoria kuchenne. Godne uwagi są przede wszystkim modele z regulacją rozmiaru, które mają dodatkowe wysuwane przegródki, przydatne np. do przechowywania rzadziej używanych sztućców. Dzięki organizerom raz posegregowane akcesoria zawsze pozostaną na swoim miejscu, a korzystanie z szuflad stanie się w pełni intuicyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read