Strona głównaARANŻACJEListwy do zabudowy karnisza mogą przekształcić wnętrze na niezwykłą przestrzeń

Listwy do zabudowy karnisza mogą przekształcić wnętrze na niezwykłą przestrzeń

Być może już wcześniej widziałeś tę prostą „sztuczkę”. Wiele osób w ciągu ostatnich lat stało się fanami tego rozwiązania. Jeśli pokój jest umeblowany i urządzony, może to być praktycznie wszystko w danej przestrzeni. Można do niego dołączyć ładny obraz, wystawną sofę, wspaniały kominek lub inną, dowolną kombinację. Jednak co sprawia, że pokój jest piękny i pełny? Najczęściej są to listwy i pozostałe wykończenie.

Podczas dekorowania wykończenie jest najczęściej ostatnią rzeczą i jednocześnie niełatwą decyzją do podjęcia. Można je zdobyć w różnych stylach. Pokój bez nich wygląda na niedokończony. Jeśli obejrzysz zdjęcia wnętrz bez listew – najprawdopodobniej odniesiesz o nim takie wrażenie. Rzućmy okiem na podstawy wiedzy o listwach do zabudowy karnisza, abyś mógł zdecydować, czy ten element dekoracyjny jest odpowiedni dla Twojego domu.

Listwy do zabudowy karnisza – stylowa dekoracja wnętrza

Właściciele domów używają listew do zabudowy karnisza w różnych miejscach w całym domu. Dodają one akcentu wokół podstawy sufitu. Są dostępne w różnych stylach – jeśli chcesz czegoś naprawdę wyjątkowego, rozważ ich zakup. Listwy te mogą być upiększone lub minimalistyczne, jakie tylko zechcesz mieć.

Listwy nie muszą być nadmiernie rozbudowane, aby zauważona została ich obecność we wnętrzu. W rzeczywistości czasami nawet najprostsza listwa do zabudowy karnisza to wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać przestrzeń idealnie wykończoną. Kształty listew, które preferowane są przez współczesnych właścicieli domów, wydają się o wiele prostsze niż te rzeźbione i warstwowe, które używane były w latach 90..

Choć wiele osób, podczas projektowania swojego wnętrza skupia się na innych aspektach. To warto pamiętać o tym, że odpowiednio wyprofilowany pokój może stać się oszałamiający, nawet gdy wnętrze jest pomalowane na jeden kolor. Błędne jest przekonanie, że wystrój domu jest nowoczesny i dopracowany, do takiego stopnia, że listwy do zabudowy karnisza są w nim zbędne.

Wybór stylu – co należy uwzględnić?

Teraz gdy zapoznałeś się już z podstawowymi informacjami o listwach do zabudowy karnisza. Przeczytaj, czym kierować się, aby jak najlepiej zintegrować je z istniejącym już wnętrzem.

Przy wyborze listwy warto zwrócić uwagę, aby była ona odpowiednio połączona z otaczającym wykończeniem, jak na przykład listwami przypodłogowymi. To przede wszystkim projekt estetyczny domu powinien w dużym stopniu wpłynąć na rodzaj wybranej listwy do zabudowy karnisza. Należy wziąć pod uwagę profil istniejących już listew przypodłogowych, ozdobnych i innych elementów wykończeniowych w całym pomieszczeniu. Chcesz zapewne, aby Twoje okna pasowały do reszty domy, zamiast stać się nieciekawym kontrastem w danej przestrzeni. Dla przykładu – jeśli styl domu zmierza bardziej w kierunku modernistycznym, dopracowane wykończenia, takie jak listwa z prostymi liniami, stanowi dobry wybór.

Aby uzyskać bardziej subtelny efekt, warto dopasować listwy do zabudowy karnisza do koloru ramy okiennej. Jeśli natomiast szukasz czegoś przyciągającego wzrok w nowoczesnym domu, wybierz dużą listwę taką, która mierzy więcej niż tradycyjne – czyli od 3 do 4 centymetrów. Z kolei, jeśli szukasz czegoś prostego, listwa o niskim profilu stanowi odpowiedni wybór dla prawie każdego rodzaju wystroju.

Oferta Dekorplanet

Listwy do zabudowy karnisza w naszej ofercie są wynikiem obserwacji trendów w aranżacji wnętrz. Jest to współcześnie bardzo popularny sposób na ukrycie karnisza. Do niedawna karnisze były ukrywane poprzez zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych. Nasze innowacyjne listwy rozwiązują wszelkie problemy związane z wcześniejszym rozwiązaniem.

Sprawdź, naszą ofertę listew do zabudowy karnisza i zobacz, dlaczego jest to najlepszy wybór wśród architektów i projektantów wnętrz. Prawdziwie dopracowany wystrój sprowadza się najczęściej do drobnych elementów w całym domu. Listwy do zabudowy karnisza nadają przestrzeni charakteru, poprawiając przy tym wygląd okien i zasłon. Odpowiednio dobrane listwy stają się punktem centralnym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read