Strona głównaBUDOWAMój pierwszy dom. Wybieramy blachodachówkę na dach

Mój pierwszy dom. Wybieramy blachodachówkę na dach

Kiedy budujemy swój pierwszy, wymarzony dom zmagamy się z problemami, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Wybór ekipy oraz materiałów budowlanych to obecnie ogromne wyzwanie. Niestety znalezienie rzetelnych fachowców, którzy nam uczciwie doradzą, nie zawsze się udaje. Wybór pokrycia dachowego to jedna z najważniejszych decyzji w trakcie całej budowy. Błędy w konstrukcji dachu mogą nieść za sobą poważne konsekwencje, których możemy doświadczyć w krótkim czasie po odbiorze domu. Obecnie najlepszym pokryciem dachowym zdaje się wybór nowoczesnej blachodachówki. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, zapoznaj się z ważnymi faktami.

Dachówka czy blachodachówka? Co lepiej wybrać?

Początkiem budowy dachu powinien być wybór sprawdzonego dekarza. Kiedy już znajdziemy odpowiedniego fachowca, wtedy staniemy przed wyborem: dachówka czy blachodachówka?

Dachówki ceramiczne wypala się z gliny. Natomiast cementowe, jak łatwo się domyślić, z cementu, czyli kruszywa składającego się z piasku kwarcowego oraz barwnika. Po pokryciu wygładzającą warstwą dachówki wypala się. Dachówki są bardzo trwałe, odporne na mróz oraz wahania temperatury. Zazwyczaj producenci dają na nie od 30 do 50 lat gwarancji. Wadą ich jest jednak to, że są bardzo ciężkie, co wymaga solidnej więźby dachowej. Są również bardzo drogie. Do tego jeśli chcemy, aby ich faktura oraz kolor idealnie pasowały do elewacji oraz charakteru domu, również będziemy musieli zapłacić więcej. Ponadto jeśli nasz dach jest stromy, to użycie dachówek będzie niemożliwe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej blachodachówki?

Stąd obecnie wiele osób budujących domy decyduje się na praktyczniejszą oraz tańszą blachodachówkę. Głównymi zaletami blachodachówki Gerard jest:

  • odporność na ekstremalne warunki pogodowe;
  • najdłuższa gwarancja na rynku aż 50 lat;
  • lekkość, która sprawia, że można ją montować nawet na starych i osłabionych konstrukcjach;
  • duży wybór wzorów i kolorów;
  • możliwość dopasowania do specjalnych wymagań dekarskich, np. dachy z niewielkim spadkiem, dachy na poddasze, domy górskie itp.;
  • niższe koszty przy gwarancji najwyższej jakości.

Najtańsze nie znaczy najlepsze

Przy budowie domu, planując wydatki, nie zawsze warto oszczędzać. Budowa i materiały dachowe należą właśnie do tej kategorii. To dach w przyszłości będzie chronił nasz cały dorobek życiowy oraz zapewniał bezpieczeństwo nam i naszym bliskim. Decydując się na sprawdzone blachodachówki Gerard, wybieramy doświadczenie oraz wieloletnią gwarancję jakości. Dodatkowo na stronie firmy możemy dokonać wizualizacji naszego domu z wybranym wzorem blachodachówki oraz ze wstępnej kalkulacji dowiedzieć się o kosztach. Nie warto decydować się od razu na najtańsze produkty dostępne na rynku, jeśli chcemy, żeby nam służyły na lata.

1 KOMENTARZ

  1. Osobiście też jestem zwolennikiem blachodachówek. Choć sam zdecydowałem się akurat na ofertę Regamet, to nie twierdzę, żeby inne były złe 🙂 To pokrycie w wielu przypadkach może być naprawdę trwałe, estetyczne i niezawodne. A jeśli chodzi o koszt, to ten – całościowo, razem z więźbą i robocizną, jest generalnie wyraźnie niższy od tradycyjnej dachówki. Więc ogólnie, podsumowując, blachodachówki – jestem na tak 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read