Strona głównaNIERUCHOMOŚCINajwiększe inwestycje miejskie 2020 we Wrocławiu

Największe inwestycje miejskie 2020 we Wrocławiu

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce i jednocześnie jedno z najprężniej się rozwijających. Nic więc dziwnego, że wraz z biegiem czasu powstają w nim kolejne inwestycje miejskie. Z pewnością do takich można zaliczyć budowę parków, renowację przestrzeni publicznej, ale także inwestycje mieszkaniowe, które przyciągną do miasta jeszcze większą rzeszę ludzi.

Warto dodać, że Wrocław to aglomeracja, w której bardzo dużą część stanowią studenci gotowi do późniejszego osiedlenia się w niej. Atrakcyjne warunki bytowe oraz pracy, to ogromny atut tej miejscowości.

(https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/ – inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu)

Wrocławskie inwestycje miejskie – czy inwestowanie w zieleń opłaca się także deweloperom?

Inwestowanie w zieleń to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na podniesienie wartości nieruchomości oraz gruntu, na którym się ona znajduje. Wystarczy się wsłuchać w słowa mieszkańców wielu miast, w tym Wrocławia, że parki, czy zielone trawniki są najbardziej pożądane w celu podniesienia komfortu życia. Polscy deweloperzy niegdyś nie zwracali uwagi na ten aspekt, jednak od pewnego czasu ten trend się zmienił.

Wrocławskie inwestycje miejskie są w stanie mocno podbić cenę działki, na które inwestycje ma realizować deweloper. Również i firmy zajmujące się budowaniem nieruchomości oferują w jej otoczeniu liczne tereny zielone. Ma to ogromny wpływ na atrakcyjność oferty, ale klienci nie mogą patrzeć tylko na to, czy jest zielono, czy nie wokół budynku. Bardzo dużo informacji można uzyskać z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest to istotny dokument zarówno dla dewelopera, jak i nabywcy. Może się bowiem okazać, że za kilka lat obok działki pobiegnie trasa szybkiego ruchu, co nie tylko obniży wartość lokalu mieszkalnego, ale także spowoduje, że będzie go trudniej sprzedać.

Wzrost zaangażowania deweloperów we wrocławskich inwestycjach miejskich

Deweloperzy najczęściej stawiają nieruchomości na działkach, które położone są na obrzeżach miasta. Wrocławskie inwestycje miejskie można więc połączyć z inwestycją w infrastrukturę, która będzie niezbędna do realizacji prac. Mowa tutaj o wybudowaniu drogi dojazdowej, czy też doprowadzenia sieci. W taki sposób miasto poniekąd się rozrasta, jednak trzeba mieć na względzie fakt, że wykonywanie tych prac musi być wcześniej uzgodnione z Gminą Wrocław.

Niemniej jednak można tutaj zauważyć fakt, że deweloperzy mogą mieć wydatny wpływ na rozwój infrastruktury miejskiej. Bardzo często wykonywane są także prace rewitalizacyjne, mające na celu uatrakcyjnić ofertę poprzez zasadzenie nowych drzew i powstanie terenów zielonych wokół budynków. Nie musi to być jednak dobra informacja dla samych nabywców. Większość firm deweloperskich, w mniejszym lub większym stopniu, wlicza koszty związane z tymi przedsięwzięciami w cenę nieruchomości.

Dlaczego gminy częściej decydują się na powierzenie prac deweloperom?

Głównym powodem, dla którego wrocławskie inwestycje miejskie związane z działalnością developera, są przenoszone z gminy na firmę, jest fakt, że gmina unika w ten sposób konieczności przenoszenia kosztów obsługi całego przedsięwzięcia. Dodatkowo nie ponosi ona ryzyka związanego z realizacją takiej inwestycji, a swoje środki angażuje dopiero po jej wykonaniu.

Ponadto obowiązujące przepisy o zamówieniach publicznych nie usprawniają prac, a wybór rozwiązań, czy też ich kryteriów zazwyczaj opiera się głównie na cenie. Należy również wspomnieć o tym, że deweloper zobowiązuje się do terminowego wykonania prac związanych z realizacją inwestycji mieszkaniowej. Gminom, ze względu na procedury, ciężko jest się dostosować do harmonogramu firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read