Strona głównaPORADYNiezbędny sprzęt na biwak

Niezbędny sprzęt na biwak

Sposoby na spędzanie urlopu są różne. Jedni wolą domowe zacisze, inni wybierają oferty all inclusive w światowych kurortach, a kolejni zabierają plecak i wyruszają na biwak. To znana od lat metoda, mająca swoje korzenie w harcerstwie. Warto pamiętać, aby podczas biwakowania nie zabrakło niezbędnego sprzętu.

Dach nad głową

Pierwszym i podstawowym elementem wyposażenia każdego miłośnika biwakowania jest namiot. Tu obowiązuje pełna dowolność, warto jednak wybierać modele nieco lepsze, o dobrych parametrach i przede wszystkim odporne na deszcz. To niezwykle istotne, biorąc pod uwagę własny komfort i bezpieczeństwo. Wybierając namiot, zdecydujcie się zatem na nieco droższe wersje, które pomogą Wam sfinansować pożyczki pozabankowe.

Wygodne biwakowanie to także miejsce do spania. Tu również warto inwestować w nowoczesne produkty, które cechują się nie tylko lekkością, ale przede wszystkim izolacyjnością termiczną. Wchodząc w chłodną noc do śpiworu wykonanego z wysokiej jakości materiałów, mamy gwarancję, że nie zmarzniemy, nawet jeśli temperatura znacznie się obniży. Śpiwór wybierajcie także taki, który zapewni wygodne jego zwinięcie do niewielkich rozmiarów. Dzięki temu zmieści się w bagażu lub łatwo przypniecie go do plecaka.

Przenośny sanitariat

Jeśli wybieracie się na biwak w miejsce, które nie jest tradycyjnym polem namiotowym, powinniście zaopatrzyć się w przenośny sanitariat. W sklepach dla podróżników można kupić mobilną toaletę, a także prysznic. Wystarczy umieścić urządzenie na gałęzi drzewa i wlać do środka wodę. Dzięki temu, po trudach wędrówki, z łatwością zażyjecie orzeźwiającej kąpieli. To proste i lekkie rozwiązanie, wykorzystujące najczęściej pojemnik z elastycznego tworzywa, do którego nalewana jest woda.

Niezbędnym wyposażeniem każdego biwakowicza są także naczynia, w których możecie przynieść i przechowywać wodę. Tu również warto odwiedzić sklep sportowy, w którym znajdziecie zróżnicowane pojemniki, przede wszystkim pod względem wielkości. Wybierajcie modele, które przypominają nieco torbę. Po zużyciu wody, można je z łatwością zwinąć i schować w bagażu. Koszty zakupu tego wyposażenia możecie sfinansować, wykorzystując pożyczki pozabankowe.

Akcesoria

Biwak to również konieczność zabrania ze sobą akcesoriów, przydających się w terenie. Nie zapominajcie o podstawowym ekwipunku, jakim jest saperka. Ta niewielka, składana łopata, pozwoli okopać namiot, przygotować miejsce na ognisko, czy też wyrównać teren. Jest absolutną koniecznością w plecaku każdego miłośnika biwaków. Niezbędny jest również wysokiej jakości nóż. Wystarczy profesjonalny scyzoryk wielofunkcyjny, który kupicie w specjalistycznych sklepach.

Pakując się, zadbajcie także o zabranie latarki. To niezbędne akcesorium, pozwalające bezpiecznie przemierzać wyznaczony szlak, a także zapewniające oświetlenie bezpośrednio w namiocie. Wykorzystując możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, wybierzcie modele latarek z pojemnym akumulatorem, który możecie doładować energią słoneczną. To istotne szczególnie w sytuacji, gdy wybieracie się na kilkudniowy obóz, a namiot będziecie rozbijać z dala od zabudowań.

Biwak to świetny pomysł na spędzenie weekendu, ale także dłuższego urlopu. Ta forma odpoczynku wpisała się na stałe w turystyczną tradycję. Należy jednak pamiętać, aby przed wyjazdem pod namiot, zadbać o odpowiednie wyposażenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas odpoczynku na łonie natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read