Strona głównaOGRÓDProfesjonalne narzędzia ogrodnicze - komfort pracy w ogrodzie

Profesjonalne narzędzia ogrodnicze – komfort pracy w ogrodzie

Profesjonalne narzędzia ogrodowe ułatwiające pracę przy pielęgnacji roślin powinny być projektowane tak, by zapewniać komfort pracy i zwiększać efektywność wykonywanych działań.

O ile większość czynności ogrodowych można wykonać z pomocą manualnej łopaty, piły czy prostego wiadra z wodą, narzędzia ogrodnicze tworzone przez topowych producentów znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę przy podstawowych i bardziej wymagających pracach ogrodowych. W jaki sposób producenci zapewniają komfort pracy z narzędziami ogrodniczymi i jakie narzędzia warto wybrać świadcząc profesjonalne usługi ogrodnicze?

Profesjonalne narzędzia ogrodnicze dla komfortu i ergonomii pracy

Planując doposażenie swojego arsenału narzędzi ogrodniczych przed wiosną warto zwrócić uwagę nie tylko na narzędzia, których może brakować w Twoim ogrodzie, ale też narzędzia które mogą zastąpić te już wykorzystywane i poprawić w ten sposób komfort i wydajność wykonywanej w ogrodzie pracy. Przykładów takiego sprzętu nie trzeba szukać daleko – topowi producenci międzynarodowi specjalizujący się w produkcji profesjonalnych narzędzi ogrodniczych stawiają na rozwiązania lepiej dopasowane do ergonomii ludzkiego ciała, starając się, by ich narzędzia pozwalały na zachowanie odpowiedniej pozycji podczas pracy i nie obciążały nadmiernie kręgosłupa czy mięśni podczas wykonywanych prac ogrodniczych. Długie rączki w narzędziach do pracy manualnej (np. łopatach czy grabiach), dłuższe węże ogrodowe pozwalające na dosięganie do każdego obszaru ogrodu bez nadwyrężania się czy wreszcie urządzenia mechaniczne wykluczające konieczność wykonywania wszystkich prac manualnie znacząco ułatwią Twoje obowiązki ogrodowe.

Jakie działania i rozwiązania mogą zaproponować producenci sprzętu ogrodowego w praktyce? Dłuższy wąż ogrodowy będzie z oczywistych względów cięższy, dlatego często widywanym rozwiązaniem są dodatkowe wózki lub nosidła ułatwiające przemieszczanie go po ogrodzie bez zbędnych utrudnień. Węże do zraszania roślin są też przygotowywane z myślą o różnej efektywności, jakiej może oczekiwać klient. Mały strumień wody przy dużym ogrodzie może oznaczać konieczność podlewania roślin przez kilka godzin, co utrudni oczywiście przejście do innych prac ogrodowych. Co jednak szczególnie warte uwagi, producenci sprzętu ogrodowego coraz częściej proponują w zakresie nawadniania rozwiązania automatyczne, w tym nie tylko zraszacze ale i węże przepuszczające wodę całą swoją powierzchnią i pozwalające na podlewanie ogrodu bez potrzeby noszenia węża.

Ciekawe rozwiązania ułatwiające pracę w ogrodzie

Poprawa ergonomii i komfortu pracy poprzez nowe rozwiązania projektowe w narzędziach ogrodniczych skupia się w dużej mierze na narzędziach wykorzystywanych do prac manualnych. Dobrym przykładem innowacji są tu wszelkiego rodzaju trzonki przystosowane tak, by praca z łopatą, grabiami czy nożycami nie wymagała ciągłego pochylania się i nadwyrężania kręgosłupa. Same trzonki i rączki wykonuje się z trwałych oraz łatwych do utrzymania w czystości tworzyw sztucznych, co dodatkowo przedłuża żywotność narzędzi ogrodowych.

Narzędzia ogrodowe przystosowane do cięcia, a więc wszelkiego rodzaju piły, siekiery, czy sekatory wyposaża się obecnie w znacznie lżejsze rączki i uchwyty z powłoką antypoślizgową ułatwiającą trzymanie narzędzi i zwiększającą bezpieczeństwo pracy. Ważne są też same ostrza, które producenci starają się jak najlepiej wyważyć i zabezpieczyć gwarantując lepszą skuteczność i bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac.

Szukając przykładów działania w kierunku ergonomii i komfortu pracy w ogrodzie, producenci profesjonalnych narzędzi ogrodniczych skutecznie wykorzystują automatyzację i mechanizację prac ogrodniczych wprowadzając do obiegu wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne i lekkie narzędzia akumulatorowe, które wykonają prace ogrodowe znacznie szybciej, niż człowiek działający wyłącznie z użyciem narzędzi manualnych.

W co warto zainwestować w firmie ogrodniczej?

Bez względu na to, czy prowadzisz małą działalność ogrodniczą i zajmujesz się pielęgnacją ogródków przydomowych, czy też działasz z dużą firmą specjalizującą się w opiece nad większymi terenami zielonymi, korzystanie z narzędzi dopasowanych do ergonomii ludzkiego ciała i przygotowanych zgodnie ze standardami wysokiej jakości produktów będzie podstawowym sposobem dbania o zdrowie i komfort pracowników. Korzystaj z narzędzi elektrycznych – kosiarek, rozdrabniaczy do gałęzi, akumulatorowych nożyc do żywopłotu, pilarek łańcuchowych czy podkaszarek. Nie ma potrzeby, by prace ogrodowe, które można wykonać z pomocą takich narzędzi pozostawiać do pracy manualnej wymagającej więcej wysiłku i zapewniającej mniejszą precyzję. Prace ogrodowe powinny opierać się o maksymalną efektywność. Stawiając na sprawdzone urządzenia i wygodne narzędzia masz szansę zrealizować prace dla większej liczby klientów bez narażania swoich pracowników na uszczerbek na zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read