Strona głównaDOMRegulatory temperatury do grzejników CO – 5 korzyści z ich montażu

Regulatory temperatury do grzejników CO – 5 korzyści z ich montażu

Praca grzejników centralnego ogrzewania może być regulowana samodzielnie poprzez ręczną nastawę głowic termostatycznych. Można jednak sterować nimi za pomocą pokojowych regulatorów temperatury, które automatyzują cały proces.

Oto 5 głównych zalet wynikających z ich montażu!

Łatwe ustalenie temperatury

Za pomocą regulatora można samodzielnie określić odpowiedni poziom temperatury we wnętrzach. Zarządzające głowicami termostatycznymi regulatory utrzymują w pokojach pożądaną temperaturę. W rezultacie nie trzeba ręcznie ustawiać głowic termostatycznych, gdy temperatura będzie za bardzo rosła albo spadała.

Tryb pracy na dzień i na noc

Nowoczesne regulatory temperatury pozwalają na wybranie trybu pracy przeznaczonego na dzień oraz na noc. Wówczas można zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem i zawsze czuć się komfortowo. W dziennym trybie pracy regulator pozwala na utrzymywanie temperatury np. na poziomie 20 stopni Celsjusza, natomiast w nocnym – 19 stopni Celsjusza.

Zabezpieczenie przed przemarzaniem

Za pomocą regulatora temperatury można również ochronić instalację grzewczą przed przemarzaniem. Wówczas odpowiednio zaprogramowany regulator utrzymuje temperaturę na określonym poziomie – najczęściej jest to 6-7 stopni Celsjusza. W rezultacie nie dochodzi do zniszczenia instalacji.

Samodzielne tworzenie trybów pracy

Nowoczesne regulatory temperatury pozwalają na samodzielne stworzenie odpowiednich trybów pracy. Można wtedy dopasować parametry temperatury oraz określone godziny ich obowiązywania w pomieszczeniach. Ustala się wtedy właściwe wartości na znajdującym się przy regulatorze pokrętle lub ekranie. Dodatkowo, bardziej zaawansowane technologicznie modele mogą być sterowane online – przez aplikacje mobilne.

Oszczędność na ogrzewaniu

Warto także zaznaczyć, że regulatory temperatury pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Właściwe utrzymywanie temperatury we wnętrzach zmniejsza zużycie paliwa grzewczego, a tym samym obniża koszty ogrzewania. Wobec tego montaż regulatorów to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chce zadbać o swój komfort oraz dodatkowo zaoszczędzić pieniądze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read