Strona głównaPORADYRolety zewnętrzne 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować

Rolety zewnętrzne 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować

Rolety zewnętrzne to mix funkcji praktycznych w jednym rozwiązaniu. Przy tym nie można odmówić im stylowego wyglądu, który wpływa na odbiór budynku jako całości. Zobacz, dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne.

Zabezpieczenie przed włamaniem i… deszczem

Rolety zewnętrzne przy odpowiedniej konstrukcji mogą pełnić funkcję antywłamaniową. Opuszczone znacznie utrudniają, wręcz uniemożliwiają dostanie się do okien lub drzwi, a tym samym do wnętrza budynku.

Takie zastosowanie rolet zewnętrznych sprawdzi się nie tylko w prywatnych domach (zwłaszcza w sezonie urlopowym), ale też w biurach i sklepach, a także domkach letniskowych, które zimą stoją puste. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto zintegrować rolety zewnętrzne z systemem alarmowym.

Rolety zewnętrzne, o czym rzadko się pamięta, to także dobre zabezpieczenie przed deszczem. A ten, jak wiadomo, pada najczęściej następnego dnia po umyciu okien. Jeśli chcemy zabezpieczyć świeżo umyte szyby przed zaciekami, najwygodniej jest po prostu opuścić rolety.

Poprawa termoizolacji budynku

Co prawda nowoczesne budownictwo kładzie bardzo duży nacisk na niwelowanie strat ciepła, ale wiadomo nie od dziś, że okno jest tzw. najsłabszym ogniwem w tym układzie. To właśnie przez nie ucieka aż jedna czwarta ciepła. Tym samym rachunki za ogrzewanie znacznie idą w górę, bo te straty trzeba jakoś nadrabiać. A ceny prądu, gazu czy węgla wcale nie maleją.

Montaż rolet zewnętrznych to nie tylko sposób na docieplenie budynku, ale i inwestycja, która stosunkowo szybko się zwraca. Wyraźny spadek rachunków będzie widoczny już w pierwszym sezonie grzewczym. To, kiedy faktycznie cena rolet się zwróci, a różnicę w cenie ogrzewania będziemy mogli potraktować jako zysk, zależy od wielkości budynku, liczby okien i ceny, jaką płacimy za ogrzewanie.

Ceny rolet zewnętrznych można poznać tutaj: https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html.

Alternatywa dla rolet wewnętrznych

Roletę zewnętrzną można też potraktować funkcjonalnie – jako ochronę przed słońcem w dzień i sposób na zaciemnienie pomieszczenia w nocy. Co prawda w tym celu lepiej zamontować rolety wewnętrzne lub powiesić klasyczne zasłony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potraktować roletę zewnętrzną jako uniwersalną.

Sterowanie roletami zewnętrznymi odbywa się za pomocą pilota, nie trzeba biegać dokoła budynku, by je zasłaniać i odsłaniać. Byłoby to zresztą niemożliwe w przypadku rolet zamontowanych na wyższych kondygnacjach. Dzięki pilotowi w każdej chwili możemy opuścić roletę w całości bądź częściowo. O ile w sezonie zimowym opuszczona roleta będzie chroniła przed utratą ciepła, w gorące lato może zadziałać odwrotnie – podobnie jak roleta wewnętrzna zapobiegnie nagrzewaniu się domu.

Stylowy wygląd elewacji budynku

Przy wszystkich praktycznych funkcjach, jakie oferują rolety zewnętrzne, nie można zapominać o wyglądzie. Każdy lubi mieszkać w przyjemnym otoczeniu i cieszy się, gdy ma ładny dom. Rolety elewacyjne co prawda nie są typową ozdobą, ale nie da się ukryć, że znacząco poprawiają wygląd elewacji. Jeśli potrzebujemy jakiegoś sposobu na zasłanianie okien od zewnątrz, na pewno sprawdzą się lepiej niż markizy zewnętrzne. Będą też lepiej wyglądały.

Najczęściej widuje się białe rolety zewnętrzne, ale to nie jest jedyna opcja. Można zamontować brązowe, beżowe, grafitowe, lub czarne.

Przeczytaj także: Rolety zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read