Strona głównaWARSZTATSpawarki TIG - do czego mogą się przydać?

Spawarki TIG – do czego mogą się przydać?

Rynek oferuje mnogość urządzeń, których funkcjonalność może wywołać zawrót głowy. Coraz trudniej znaleźć produkt przystosowany do jednego zadania. Aktualnie producenci niemal stają na głowie, aby opracować sprzęt wielofunkcyjny. Również projektanci narzędzi specjalistycznych postanowili wybrać tę ścieżkę rozwoju.

Dlatego wybierając spawarki TIG, musimy pamiętać o tym, do czego one zostały zbudowane. W przeciwnym razie wydane pieniądze nie będą efektywnie wykorzystane. W użytku tradycyjnym, gdzie mówimy o spawaniu głównie stali nierdzewnej. Jeśli zależy nam na posiadaniu wysokiej klasy spoiny, spawarka TIG powinna znaleźć się wysoko na liście produktów do rozważenia.

Spawarki TIG – wykonanie i waga, na co zwrócić uwagę?

Czasy, w których urządzenia dla profesjonalistów były bardzo duże i nieporęczne odeszły w zapomnienie. Oczywiście nadal pewnych maszyn nie można zminiaturyzować, chociażby ze względu na ich przeznaczenie, ale rynek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców. Obecnie posiadanie spawarki TIG, mieszczącej się do bagażnika niewielkiego samochodu jest pewnym standardem. Praktycznie wszystkie spawarki zbudowane są w oparciu o technologię inwertorową.

Charakteryzuje się ona przede wszystkim możliwością spawania z wykorzystaniem wielu metod. Dobra jakość spawu wraz z możliwością współpracy z transformatorami sprawia, że jest to narzędzie dla profesjonalistów. Przy intensywnych pracach, będzie dużo lepszym współpracownikiem od spawarek transformatorowych. Początkowo sprzęt tego rodzaju może wydawać się skomplikowany, na szczęście przy bliższym poznaniu zyskuje na wartościach użytkowych.

Spawarki TIG – czy mnie stać?

Budżety od początku istnienia pieniędzy za tym, co pozwala rozwijać się lub podcina skrzydła. Przy wyborze maszyny do łączenia ze sobą elementów metalowych musimy sobie zadać pytanie – do czego wykorzystam swoją spawarkę TIG? Od rodzaju odpowiedzi zależą pozostałe kryteria. Aktualnie ceny tego rodzaju artykułów ulegają dużym wahaniom i w zależności od pory zakupu mogą nieco różnic się od siebie. Pomimo tego, warto przyjąć pewien zakres cen, który da więcej światła na budżet, jakim powinniśmy dysponować.

Spawanie amatorskie metodą TIG pozwala znaleźć nam spawarki w cenie od 2500 zł. W sytuacji posiadania dużych ambicji, decydujemy się na zakup półprofesjonalnej spawarki TIG, na jaki wydatek musimy być gotowi?

W tym przypadku kwoty rzędu od 4 tys. do 6 tys. złotych nie powinny nikogo specjalnie dziwić. Profesjonalne maszyny zaczynają się od kwot dwa lub nawet trzy razy większych. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę ze spawarkami TIG, pamiętaj trzeba znaleźć równowagę pomiędzy narzędziami, które po krótkim czasie przestaną spełniać swoje zadanie, a maszynami wielozadaniowymi, kosztującymi dziesiątki złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read