Strona głównaARANŻACJEStyl domu a wybór drzwi

Styl domu a wybór drzwi

Coraz częściej projektując wnętrze domu, czy mieszkania, decydujemy się na wybór konkretnego stylu. Możliwości jest wiele, a najczęściej spotykane są styl skandynawski, nowoczesny, industrialny i vintage. Wybierając jakikolwiek z nich, warto dobrać do niego odpowiednie drzwi.

Feeria kolorów

Dobierając perfekcyjne drzwi wewnętrzne, warto dopasować ich barwę do kolorystyki panującej w mieszkaniu, bądź w konkretnym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest kontynuowanie barw parapetów, podłóg, albo innego charakterystycznego punktu. W ten sposób można zachować spójność.

Można też zastosować również całkiem inną metodę. Polega ona na wstawieniu drzwi w wyraźnym, rzucającym się w oczy kolorze, a następnie dobranie do niego szeregu dodatków, które pojawią się w pokoju. Mogą być nimi przykładowo: fotel, donica, dywanik i tym podobne.

Styl

Istotnym jest, aby styl drzwi nie odbiegał od stylu, w którym zaprojektowane zostało dane pomieszczenie. Chodzi o to, żeby nie wstawiać zwyczajnych, niczym nie zdobionych drzwi do pokoju w stylu Ludwika XVI. Zasada jest prosta, jeżeli decydujemy się na wnętrza pełne przepychu to musimy tego się trzymać w każdym względzie. Podobnie w drugą stronę – proste, minimalistyczne wyposażenie salonu powinno być zwieńczone równie prostymi drzwiami.

Biel

Jeżeli nie mamy pomysłu na dobór drzwi, albo zwyczajnie nie należymy do osób potrafiących przewidzieć co z czym będzie współgrać, warto postawić na biel. Drzwi w tym kolorze wpasują się w każde wnętrze, czy to będzie styl skandynawski, czy też vintage, albo industrialny.

Szkło

Mając na uwadze wszystkie powyższe informacje, warto rozważyć zamontowanie drzwi z przeszkleniem. Pozwala ono wprowadzić więcej naturalnego światła. Takie rozwiązanie zdaje egzamin, jeżeli drzwi prowadzą do pokoju z niewielkimi oknami, bądź takiego, który okien jest całkiem pozbawiony. Poza tym, wspomniane przeszklenie wywołuje optyczne wrażenie, że dane pomieszczenie jest większe.

Drzwi to nie wszystko

Wybierając odpowiednie drzwi, dobrze jest zwrócić uwagę również na „dodatki”. Mowa o klamkach, zawiasach i tym podobnych. Te elementy powinny współgrać nie tylko z samymi drzwiami, ale również z całym pomieszczeniem. Jeżeli zaplanujemy wystrój w stylu nowoczesnym, jego przejawem mogą być proste klamki o wyraźnych zakończeniach. Jeżeli natomiast skierujemy swoją uwagę ku stylom vintage, bądź rustykalny, wybór wykonanej ręczne klamki w kolorze czarnym będzie odpowiedni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read