Strona głównaOGRÓDUporządkuj swoją działkę na wiosnę

Uporządkuj swoją działkę na wiosnę

Wiosna. Wszystko ponownie budzi się do życia. Snujemy najróżniejsze plany – również te dotyczące działek za miastem. Jednak zanim zaczniemy na nich wypoczywać, należy doprowadzić je do porządku po zimie. Większości z nas nie chce się tego robić, ale gra jest warta świeczki. Robimy to, by móc się cieszyć wszystkim, co działka za miastem do zaoferowania. A zatem nie pozostaje nic innego, jak wziąć się za wiosenne porządki.

Od czego zacząć?

Najgorzej jest zacząć – pierwsze kroki zawsze są najtrudniejsze. Jednak kiedy już się to zrobi, okazuje się, że praca wcale nie jest tak ciężka, jak się początkowo wydawało. Zasada ta dotyczy również porządkowania działki. Przede wszystkim trzeba mieć plan działania, wiedzieć, co chcemy zrobić, po kolei, od A do Z. Wówczas wszystko pójdzie zdecydowanie szybciej i sprawniej.

Na początek warto wziąć grabie lub odkurzacz do liści i pozbyć się wszystkiego, co zalega na trawie i chodnikach. Wówczas teren jest przygotowany do inspekcji – możemy dokładnie sprawdzić, czy chodniki nie wymagają napraw albo mycia, jaki jest stan kwietników, gdzie trzeba przekopać ziemię czy dosiać trawę.

Kiedy już będziemy wiedzieli, co jeszcze jest do zrobienia, należy zaplanować sobie pracę i rozłożyć ją w czasie, aby nie robić wszystkiego naraz. W takich warunkach nie da się pracować dokładnie i efektywnie. Po przygotowaniu terenu można pójść krok dalej, czyli sprawdzić, jak wygląda domek letniskowy. Koniecznie trzeba wejść na dach, oczyścić go z mchu oraz udrożnić rynny. Dzięki temu unikniemy kosztownych napraw w przyszłości.

Wszystko w jednym miejscu

Przestrzeń wokół domu i sam dom są już gotowe do sezonu, w związku z tym warto pomyśleć o miejscu do przechowywania. Nasz problem najczęściej polega na tym, że wszystkie działkowe narzędzia oraz akcesoria są gromadzone w ciasnym miejscu, bez ładu i składu. Warto zapanować na tym chaosem i mieć wszystko pod ręką. Tu z pomocą przychodzą domki ogrodowe. Drewniane lub metalowe – niewielkie konstrukcje, w których można składować cały działkowy niezbędnik.

Są dość spore – mają od 6 do 20 metrów kwadratowych, dzięki czemu każdy znajdzie taki, jakiego poszukuje. Można w nich bezproblemowo schować rowery, kosiarkę czy grilla. Ale nie tylko – warto zaaranżować ściany tak, aby uporządkować na nich mniejsze narzędzia – od śrubokrętów po wiertarkę i sekator. W ten sposób zawsze wszystko znajdziemy, a przy okazji zachowamy porządek.

Domki ogrodowe są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne i będą służyły długie lata. Pamiętajmy jednak, aby te drewniane zaimpregnować. Dzięki temu wydłużymy ich życie. Teraz już wszystko gotowe – na działce panuje porządek. Można odpoczywać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read