Strona głównaDOMWygodne materace do spania - jak wybrać najlepszą opcję?

Wygodne materace do spania – jak wybrać najlepszą opcję?

Wybierając łóżko do sypialni powinniśmy pamiętać nie tylko o ramie, ale również i materacu. Jest to bardzo ważny element, od którego bezpośrednio zależy to, czy będziemy mogli się dobrze wyspać i odpocząć przez noc. Co więcej, wybór właściwego materaca ma również wpływ na zdrowie, w szczególności naszego kręgosłupa. Na co powinniśmy uważać, jeżeli poszukujemy najlepszego materaca dla siebie? Jak dobrać odpowiedni rodzaj, twardość i wielkość produktu, tak aby dobrze nam służył przez długi czas?

  1. Wygodne materace do łóżka – dlaczego są ważne?
  2. Materace piankowe, materace sprężynowe i nie tylko – jak wybrać najlepszą opcję?
  3. Twardość materaca – jak ją dobrać?
  4. Na co jeszcze uważać podczas zakupu materaca do sypialni?

Wygodne materace do łóżka – dlaczego są ważne?

Materac to bardzo ważny element wyposażenia każdej sypialni. To od jego jakości i dopasowania zależy, czy będziemy w stanie porządnie się wyspać, a także czy zachowamy właściwe, zdrowe ułożenie kręgosłupa w czasie odpoczynku. Wybierając materac powinniśmy dopasować go nie tylko do ramy łóżka, ale również naszego wzrostu, wagi oraz tego, ile osób ma na nim wypoczywać jednocześnie. Biorąc pod uwagę te kwestie będzie nam dużo łatwiej dopasować model właściwy dla naszych potrzeb.

Materace piankowe, materace sprężynowe i nie tylko – jak wybrać najlepszą opcję?

Jednym z pierwszych wyborów, przed jakim staniemy podczas zakupu materaca, jest określenie jego rodzaju. Do najpopularniejszych opcji zaliczymy między innymi materace kieszeniowe (złożone z wielu sprężyn, każda w osobnej kieszeni), materace lateksowe i piankowe (dopasowujące się do kształtu ciała) oraz materace termoelastyczne. Każdy z nich ma swoje zalety: materace kieszeniowe świetnie sprawdzają się u osób o większej masie ciała i bardziej masywnej sylwetce, z kolei piankowe i termoelastyczne będą lepszym wyborem dla osób o drobnej budowie. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie: emkameble.pl/materace-120×200.

Twardość materaca – jak ją dobrać?

Drugim ważnym parametrem każdego materaca jest jego twardość. To od niej zależy, czy będzie nam się komfortowo odpoczywać, a także czy nie będziemy doświadczać bólu podczas użytkowania produktu. Materace twarde są przeznaczone dla osób wysokich i cięższych, podczas gdy miękki materac to opcja raczej dla osoby drobnej, a także dla dzieci. U większości producentów wyróżnimy cztery stopnie twardości:

  • H1: materac miękki, najlepsza opcja dla osoby drobnej oraz dzieci. Z tego produktu warto skorzystać, jeżeli ważymy nie więcej, niż 50 kilogramów;
  • H2: materac średnio miękki, chętnie wybierany przez kobiety. Nada się idealnie dla osoby ważącej 50-70 kilogramów;
  • H3: opcja średnio twarda, bardzo często wybierana przez panów. Na takim materacu będziemy dobrze spać, jeżeli nasza waga oscyluje w granicach 70-80 kg;
  • H4: materace twarde, przeznaczone dla osób o masywnej sylwetce i wadze przekraczającej 80 kilogramów. Bardzo często jest to opcja wybierana przez wysokich, postawnych mężczyzn.

Na co jeszcze uważać podczas zakupu materaca do sypialni?

Wybierając materac powinniśmy zawsze upewnić się, że będzie on dobrze dopasowany do ramy łóżka – nie powinien wystawać z żadnej ze stron, ani też marszczyć się czy zaginać. Jeżeli śpimy sami, najwygodniejszą opcją często jest queen size, szczególnie jeżeli jesteśmy wysocy. Z kolei do łóżka małżeńskiego warto przeznaczyć materac w wielkości king size. Gwarantuje nam on komfort snu nawet w sytuacji, gdy jedna ze stron ma w zwyczaju „wędrować” przez sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read