Strona głównaDOMJeszcze trwalsze i bardziej ekologiczne farby proszkowe AkzoNobel

Jeszcze trwalsze i bardziej ekologiczne farby proszkowe AkzoNobel

Farby proszkowe zawsze zapewniały klientom liczne korzyści pod względem ochrony środowiska – teraz wzrosła ich trwałość po wprowadzeniu na rynek pełnego asortymentu produktów Interpon Low-E stworzonych przez AkzoNobel.

Pod koniec zeszłego roku spółka wprowadziła pierwsze produkty Low-E z efektem chropowatej powierzchni. Obecnie firma uzupełniła portfel Low-E o asortyment farb o gładkiej fakturze Interpon 610. Technologia produkcji farb umożliwia ich sieciowanie w niższych temperaturach niż obecny standard 180-190°C. Nowe farby nie zawierają poliestru TGIC, co pozwala ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wydajność produkcji u klienta.

Farby zaprojektowane z myślą o szerokim gronie klientów, w tym przemysłowych producentów konstrukcji stalowych, mebli ulicznych i ogrodowych oraz producentów urządzeń rolniczych i budowlanych. W asortymencie mamy 50 produktów z efektem gładkiej powierzchni – z połyskiem, wykończeniem satynowym i matowym.

– Jesteśmy światowym liderem w tym sektorze i koncentrujemy się w pełni na tym, by nadal wyznaczać standardy jakości, obsługi i innowacji – wyjaśnia Daniela Vlad, Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Powder Coatings. – Wprowadzenie na rynek tego nowego asortymentu to ostatni z przykładów na to, w jaki sposób firma zawsze stara się pomóc klientom w podniesieniu ich wydajności, ograniczeniu zużycia energii i wpływu na środowisko naturalne.

Mark Reekie, kierownik globalny segmentu Powder Coatings w dziale General Industry dodaje: – Nasze farby Interpon Low-E oznaczają, że obecnie klienci mogą stosować temperatury sieciowania w przedziale od 150 do 170°C bez utraty właściwości czy pogorszenia jakości powłoki. Wszystkie produkty w asortymencie mogą być sieciowane w czasie od 8 do 40 minut, co również pozwala zwiększyć wydajność produkcji procesu malowania.

Interpon 610 Low-E to idealna farba do malowania wewnątrz oraz na zewnątrz. Produkty na bazie poliestru oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej. Łatwo się je nakłada i wykazują dużą odporność na działanie światła i czynników atmosferycznych. Mają również wszystkie inne zalety farb proszkowych, takie jak brak VOC, ograniczenie odpadów (nadmiar farby można zutylizować) i niższe koszty transportu.

Nowa oferta Interpon Low-E została najpierw wprowadzona na rynek europejski. Zgodnie z planem zostanie wprowadzona na rynki w innych regionach w późniejszym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read