Strona głównaPORADYNarożnik z funkcją spania – co jest ważne kiedy wybierasz narożnik do...

Narożnik z funkcją spania – co jest ważne kiedy wybierasz narożnik do spania?

Czy narożnik z funkcją spania to dobry pomysł? Zdecydowanie tak i to pod wieloma różnymi względami. Oczywiście, aby mógł spełniać swoje zadanie, czyli był wygodną alternatywą dla łóżka, musi być odpowiednio dobrany. Na co zwracać uwagę? Jakie parametry są ważne, gdy wybiera się narożnik z funkcją spania?

Kiedy wybrać narożnik z funkcją spania?

Obecnie zdecydowana większość dostępnych narożników posiada także funkcję spania, choć można też znaleźć meble i bez tego. Po co jednak decydować się na takie rozwiązanie? Jest ku temu kilka powodów i wiążą się one przede wszystkim z praktycznym zastosowaniem tego mebla.

Po pierwsze narożnik z funkcją spania to doskonała alternatywa dla łóżka, gdy nie ma się niewielkie mieszkanie i brak możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia jako sypialni. Drugim powodem, dla którego warto wybrać ten mebel, jest możliwość przenocowania znajomych czy rodziny, którzy postanowią spędzić u nas czas.

W obu przypadkach narożnik z funkcją spania powinien mieć odpowiedni rozmiar (porównaj narożniki na www.meblobranie.pl), ponieważ wpłynie to na komfort użytkowania. Wybór w sklepach pod tym względem jest bardzo szeroki, warto więc przyjrzeć się ofertom oraz rozważyć, jaka opcja sprawdzi się najlepiej.

Jak wybrać narożnik z funkcją spania okazjonalnego?

Pod tym względem sprawa wygląda prosto, ponieważ funkcja spania w takich narożnikach nie jest kwestią najważniejszą. Mebel i tak będzie użytkowany okazjonalnie, na przykład w momencie, gdy zjadą się do nas goście i trzeba ich przenocować dzień czy dwa. Powierzchnia spania zazwyczaj nie jest bardzo duża, przez co wystarczająca na krótki wypoczynek, ale niedostatecznie wysoka, by móc spać tak każdej nocy. Jest to zazwyczaj po prostu taki dodatek.

Jak wybrać narożnik z funkcją spania codziennego?

W tym przypadku najczęściej wybiera się meble po prostu większych rozmiarów, o powierzchni spania wystarczającej do codziennego użytkowania. Takie meble najczęściej są nie tylko duże, ale i znacznie wygodniejsze. Najlepiej, jeżeli powierzchnia spania ma minimum 120 cm szerokości oraz 200 cm długości, co zapewni wysoką jakość snu. Oczywiście im większa powierzchnia, tym lepiej, zwłaszcza gdy, będą z niego korzystały na przykład 2 osoby. Praktycznym rozwiązaniem jest także pojemnik do przechowywania pościeli.

Na co zwracać uwagę wybierając narożnik do spania?

Wybór narożników jest duży, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Pierwsza kwestia została już poruszona, czyli wielkość powierzchni spania – im jest większa, tym lepiej, ale idzie za tym także więcej zajmowanego miejsca w pomieszczeniu. Dodatkowo trzeba też ustalić, z której strony powinien znaleźć się dłuższy szeląg – z lewej czy z prawej strony i można to uzgodnić już na etapie zakupu. Dostępne są także narożniki w kształcie litery U, czyli z szelągami po obu stronach.

Kolejna kwestia to system rozkładania. Pierwszym z nich Delfin, który polega na tym, iż spod siedziska wysuwa się wózek i podciąga ku górze. Po drugiej stronie, przy szelągu najczęściej jest schowek na pościel. Drugi system nazywa DL i działa podobnie, z tą różnicą, że całe siedzisko wysuwa się do przodu, a następnie składa oparcie. W ten sposób uzyskuje się pełną powierzchnię spania. Pod siedziskiem najczęściej ukryty jest duży pojemnik na pościel.

Na co należy jeszcze dodatkowo zwrócić uwagę, to rodzaj tkaniny, a im będzie ona wytrzymalsza, tym lepiej. Przydatne mogą być też różnego rodzaju dodatki, typu schowki, szuflady, półki czy regulacja oparć. Na samym końcu warto zwrócić uwagę także na styl narożnika, który może być klasyczny, nowoczesny, skandynawski czy loft. Dobrze, jeżeli będzie on współgrał zresztą pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read