Strona głównaOGRÓDPorządki w ogrodzie i wokół domu? Zadbaj o piękno drewnianych elementów.

Porządki w ogrodzie i wokół domu? Zadbaj o piękno drewnianych elementów.

Wspaniale jest móc wyjść do ogrodu i chłonąć piękno otaczającej nas przyrody. Nawet porządkowanie po zimie, staje się przyjemnym obowiązkiem, jeśli pomyślimy o efektach, które będziemy mogli podziwiać na co dzień. Zielona trawa, drzewa, krzewy, kolorowe kwiaty i … podniszczona drewniana altana? Niestety niejednokrotnie zapominamy, jak ważny element krajobrazu stanowią fasady domu czy wyposażenie ogrodu. A te nieustannie narażane są na działanie czynników atmosferycznych.

Spędzanie czasu na łonie natury relaksuje i pozwala zregenerować siły. Nic dziwnego, że w wolnych chwilach z przyjemnością wychodzimy do ogrodu czy wybieramy się na działkę, gdzie możemy odetchnąć od codziennego zgiełku i wśród piękna przyrody spotkać się z rodziną oraz przyjaciółmi. Aby móc cieszyć się urokliwym otoczeniem, chętnie wykonujemy więc niezbędne prace, zwłaszcza te ogrodnicze. Pamiętajmy jednak, że także meble ogrodowe, altany, pergole, a przede wszystkim fasady, stanowią ważny element krajobrazu. Do pielęgnacji i zabezpieczenia powierzchni wykonanych z drewna warto wykorzystać na przykład lakierobejcę.

Lakierobejca, jak Sadolin Extreme, polecana przez Darka Wardziaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych stolarzy w Polsce, łączy w sobie funkcje bejcy i lakieru. Pozwala więc zabarwić drewno lub podkreślić jego naturalny kolor, a jednocześnie chroni je przed niszczejącym działaniem czynników zewnętrznych, zwłaszcza atmosferycznych, jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Jest to szczególnie ważne przy pogodzie, która ostatnio jest bardzo kapryśna. Stosując odpowiednią lakierobejcę, możemy uzyskać piękny odcień i jednocześnie wysoce odporną powłokę. Najlepszy rezultat osiągniemy, nakładając ją na surowe, zaimpregnowane drewno. Świetnie sprawdzi się również przy jego renowacji i odświeżaniu.

Sadolin Extreme chroni drewno do 12 lat, zabezpeicza przed grzybami pleśniowymi i biokorozją. Dodatkowo zastosowana w nim Technologia StayCleanTM sprawia, że brud nie przylega do wymalowanej powierzchni i łatwo się zmywa. Po każdym deszczu drewno znów wygląda pięknie i czysto. Docenią to szczególnie właściciele domów i domków z drewnianymi fasadami. Jest przy tym łatwy w aplikacji, nie chlapie, równomiernie się rozprowadza i szybko schnie.

Drewno to materiał naturalny, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w krajobraz tętniący kolorami kwiatów i zielenią. Jest proste, a jednocześnie pełne wyrazu. Wystarczy odrobina atencji z naszej strony, a będzie nam służyło przez lata. Warto więc zadbać o nie już na samym początku, aby jak najdłużej cieszyło nas swoim pięknem i dodawało uroku naszemu otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read