Strona głównaOGRÓD3 rzeczy, które warto wiedzieć o ogrodzeniach palisadowych

3 rzeczy, które warto wiedzieć o ogrodzeniach palisadowych

Ogrodzenie to nieodłączny element każdej posesji, który pełni ważną funkcję. Najbardziej oczywistym jego zadaniem jest funkcja obronna. Ogrodzenie chroni domowników przede wszystkim przed hałasem, czy wzrokiem przechodniów, a także wyznacza granicę posiadłości. Co istotne – pełni też funkcję dekoracyjną.

Dawna tradycja, w której najważniejsza była funkcja obronna, daje dzisiaj o sobie znać w formie tradycyjnych płotów. Zamiast palisad, ukośnie lub prostopadle wbitych w ziemię, mamy ogrodzenia palisadowe wykonane z pionowych lub poziomych sztachet z aluminium, stali, czy tworzyw sztucznych. Co warto wiedzieć o ogrodzeniach palisadowych? Tego dowiesz się z naszego najnowszego tekstu.

Ogrodzenia palisadowe – jakie są rodzaje?

Wybór ogrodzeń palisadowych jest naprawdę spory. Możesz zamówić ogrodzenia palisadowe w nowoczesnym bądź klasycznym stylu, wykonane z aluminium, ze stali lub tworzyw sztucznych i to w szerokiej gamie kolorystycznej. Możliwości masz wiele. Jakie rodzaje dostępne są na rynku? Poniżej parę przykładów.

Ogrodzenia palisadowe aluminiowe

Aluminium jako materiał ma wiele zalet. Jest lżejszy od stali, dzięki czemu mechanizmy bramy nie są tak obciążone, jak w przypadku bram stalowych. Wysoka jakość to niejedyna zaleta tego ogrodzenia. Ogrodzenia palisadowe wykonane z aluminium doskonale się prezentują, więc jeśli szukasz estetycznego rozwiązania, to będzie dobry wybór.

Ogrodzenia palisadowe ze stali

Ten rodzaj ogrodzenia jest jednym z najczęściej wybieranych. Dlaczego? Powody są dwa – po pierwsze oferta tych modeli jest niezwykle bogata, a po drugie cena jest niezwykle przystępna, jeśli weźmiemy pod uwagę jakość. Konstrukcja ogrodzenia palisadowego ze stali jest niezwykle stabilna, odporna na warunki atmosferyczne i korozję. Zazwyczaj taki rodzaj ogrodzenia montuje się na podmurówce, ale można je też osadzić bez tej betonowej podbudowy.

Ogrodzenia palisadowe drewnopodobne

To doskonała alternatywa dla drewnianych ogrodzeń. Dzięki temu, że wykonywane są ze stalowych lub aluminiowych profili (kolor zawdzięczają specjalnemu lakierowaniu techniką proszkową), nie musisz martwić się o trwałość ogrodzenia. Tego ogrodzenia nie zniszczy próchnienie, czy szkodniki.

Ogrodzenia palisadowe plastikowe

Ostatnią opcją są ogrodzenia wykonane z plastiku. To materiał mający wiele zalet. Przede wszystkim odporny jest na większość czynników atmosferycznych, czy korozję. Minusem takiego rozwiązania może być fakt, że przy dłuższej eksploatacji tworzywo może się odbarwiać lub odkształcać. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na zakup ogrodzenia.

Pionowe czy poziome?

Na rynku znajdziesz ogrodzenia, które zostały wykonane z poziomych lub pionowych sztachet. Która opcja jest lepsza? Pionowe ułożenie elementów jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które pasuje do niemal wszystkich rodzajów architektury. Z kolei pionowe ułożenie doskonale sprawdza się w nowoczesnych zabudowaniach.

Cena ogrodzeń palisadowych

Ciężko jest podać konkretną cenę, ponieważ koszt ogrodzeń palisadowych obejmuje wiele elementów, w tym zazwyczaj gotowy system ogrodzeniowy, czy komplet elementów montażowych. Finalna kwota uzależniona jest także od materiału wykonania, wymiarów ogrodzenia i tego, czy zdecydujesz się na montaż całości przez specjalistów, czy zdecydujesz się zrobić to na własną rękę. Pamiętaj jednak, aby nie kierować się tylko ceną. Wybór ogrodzenia palisadowego to inwestycja na lata, dlatego też Twoja decyzja powinna być przemyślana.

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie tego typu ogrodzenie jest bardzo trwałe! Natomiast są także zwolennicy takich naturalnych, np. z bukszpanu. 🙂 Pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read