Strona głównaREMONTPlanujesz remont? Nie martw się, to proste!

Planujesz remont? Nie martw się, to proste!

Wiosna za oknami coraz śmielej sobie poczyna. To czas, kiedy nie tylko natura budzi się do życia, ale także kiełkują pomysły na odświeżenie lokum. Wprawdzie większość z nas nie przepada za remontami domu czy mieszkania, jednak jeśli od samego początku będzie się działało zgodnie z planem i sięgnie po właściwe rozwiązania, wszystko pójdzie gładko.

Pomysł i projekt – od tego trzeba zacząć

Pomysł to prosta sprawa – pojawia się w naszej głowie. Gorzej jednak, kiedy trzeba go zrealizować. Dlatego wcześniej należy przelać go na papier albo ekran komputera. Mając projekt przestrzeni, można spokojnie i stopniowo realizować kolejne etapy prac. Oczywiście nie każdy musi mieć rozwiniętą wizję przestrzenną, dlatego w takim przypadku warto sięgnąć po radę fachowca, który nasze pomysły zamieni we wspomniany projekt.

Zanim jednak to wszystko zrobimy, warto wcześniej przemyśleć podstawowe kwestie – w jakim stylu chcemy zaaranżować mieszkanie, jakie mają być kolory, jakie panele, a jakie kafle. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań lub bawić się modą na wykańczanie wnętrz, dzięki czemu stworzymy oryginalną i wyjątkową przestrzeń.

Postaw na dobre materiały

Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przeprowadzany remont ma być na lata, czy też w niedługim odstępie znowu będziemy chcieli odświeżyć przestrzeń. Jeśli w grę wchodzi druga opcja, możemy sięgnąć po nieco tańsze elementy wykończeniowe. Jednak jeśli chcemy, aby efekt utrzymywał się długo, nie ma miejsca na oszczędzanie. Im lepsze materiały kupimy, tym dłużej będą one służyć. Wybór dobrej jakości farb, gruntów, glazury czy parkietu to gwarancja efektu i trwałości.

Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku podłóg, czyli najbardziej eksploatowanych powierzchni. Decydując się na kafle, panele czy parkiet, trzeba zwrócić uwagę na to, aby podłoże było mocne, odporne. Odpowiednia klasa ścieralności zapobiegnie niszczeniu oraz pozwoli na łatwiejsze utrzymanie materiałów w czystości. Warto o tym pamiętać szczególnie w przypadku łazienki i kuchni, gdzie panuje duża wilgotność.

Remontujesz sam? Przygotuj się

No dobrze, nie decydujemy się na ekipę, chcemy wszystko zrobić sami. Żaden problem, trzeba jednak właściwie się przygotować. Pędzle, wałki, taśmy malarskie, maskownice, wiertarka, klucze czy śrubokręty – to wszystko warto mieć na podorędziu. Co jeszcze? Na pewno poziomica i detektor metalu, drewna i prądu. Są to urządzenia, które ułatwią wiele prac i zaoszczędzą masę nerwów.

Jednak to nie wszystko. Czeka nas przecież również kładzenie glazury, a tę trzeba będzie przyciąć. Tu jest krzywo, tam coś wystaje, gdzie indziej trzeba sztukować. W takim przypadku nie obędzie się bez pomocy przecinarki do glazury.

Możemy taką zakupić lub wypożyczyć. Na rynku jest mnóstwo firm oferujących narzędzia na wynajem. Warto jednak sięgnąć po sprawdzony sprzęt. Przecinarki do glazury marki Husqvarna to gwarancja jakości i precyzji. Modele TS 230 F czy TS 66 R charakteryzują się wszechstronnością, wygodą montażu i przechowywania, ale przede wszystkim są intuicyjne, dzięki czemu momentalnie wiemy, jak z nich korzystać. No i najważniejsze – niesamowita dokładność cięcia. Dzięki tym narzędziom wszystko będzie spasowane co do milimetra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read