System suchej zabudowy, jest to termin odnoszący się do całościowego systemu pozwalającego na montaż ścian działowych, jak również sufitów podwieszanych oraz zabudowę poddasza. W jego skład wchodzą między innymi płyty gipsowe, profile nośne, wkręty a także masy szpachlowe oraz taśmy do spoinowania.
Systemy suchej zabudowy jako konkurencja dla tradycyjnych technologii
Kraje Skandynawskie, Francja czy Wielka Brytania to tylko przykłady państw, w których system suchej zabudowy został doceniony i jest stosowany na szeroką skalę w budownictwie tychże krajów.
W Polsce system suchej zabudowy jest coraz bardziej doceniany, przez: architektów, firmy deweloperskie i przede wszystkim użytkowników domów. Spowodowane jest to głownie za sprawą dużej liczby zalet w stosunku do tradycyjnych technologii, które wymagają użycia wody zarobowej, będącej zasadniczym elementem procesu wiązania m.in. betonu czy tynku gipsowego.
Zalety systemu suchej zabudowy
Niewątpliwą zaletą tegoż sytemu, docenianą szczególnie w naszym kraju jest to, że bez problemu spełnia on wymogi norm obowiązujących w budownictwie mieszkaniowym.
Stosowane w systemie suchej zabudowy płyty gipsowo-kartonowe są kolejną niewątpliwą zaletą – znajdziesz je na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl. Dzięki ich właściwością absorbowania oraz oddawania wilgoci, w pomieszczeniu wytwarza się sprzyjający zdrowiu mikroklimat. Mówiąc o płytach gipsowo-kartonowych, nie sposób pominąć faktu, że są one bardzo łatwe w montażu, jak również mogą być stosowane, w niemalże każdych obiektach budowlanych.
Dla inwestorów, którym zależy na czasie, system suchej zabudowy, będzie na pewno niekwestionowanym faworytem, bowiem projekty z użyciem tegoż systemy realizowane są dosyć szybko.
Rzeczą o, której warto jeszcze wspomnieć, fakt iż płyty stosowane w systemie suchej zabudowy, nie wydzielają żadnych toksycznych substancji i są ekologiczne.