Rodzaje folii budowlanej oraz jej zastosowanie

Folie budowlane to niezbędne artykuły w branży budowniczej. Stosuje się je podczas wykańczania wnętrz, budowania czy też zwykłego remontowania. Ich różnorodność, a także liczne przeznaczenie sprawiają, że folie dla budownictwa doceniane są przez wielu fachowców.

Do czego służy folia budowlana?

Folie budowlane zazwyczaj stosowane są do zabezpieczania i ochrony okien, drzwi czy też podłóg w trakcie malowania bądź szpachlowania.Doskonale izolują ochraniane obiekty przed szkodliwymi substancjami takimi jak: farby czy też inne materiały budowlane. Najczęstszym wyborem jest folia malarska. Rozkłada się ją na podłodze, meblach i sprzętach gospodarstwa domowego ochraniając te obiekty przed zachlapaniem.

Jak dzielimy folie budowlane?

Folie izolujące – wykorzystywane są zazwyczaj w celu odseparowania remontowanej przestrzeni od tej użytkowej.Stosuje się ją również w celu tymczasowego zabezpieczania uszkodzonej elewacji przed dalszą jej destrukcją.

Folie ochronne – są to modele folii zabezpieczające przed zabrudzeniami, cieczami a także kurzem.

Zazwyczaj folie budowlane są przeźroczyste, jednak występują także czarne, które nie przepuszczają światła. Większość folii budowlanych produkowana jest z polietylenu, czyli specjalnego tworzywa sztucznego.

Jakie folie budowlane możemy wyróżnić?

W trakcie remontowania bądź budowania wykorzystuje się zazwyczaj folie ochronne, które szybko można rozłożyć i zabezpieczyć określony obiekt. Warto jednak zwrócić uwagę na płachty budowlano-remontowe. Są to wielkogabarytowe folie wykorzystywane do okrywania przestrzennych maszyn bądź całych elewacji budynków. Są w stanie ochronić obiekt przed deszczem czy też innymi czynnikami atmosferycznymi. Wyróżnia je wysoka elastyczność oraz trwałość.

Wielu budowlańców podczas stosowania folii budowlanych wykorzystuje jednocześnie taśmy klejące do montażu. Dobór odpowiedniego rodzaju taśmy oczywiście nie jest przypadkowy. Zazwyczaj pokierowany jest miejscem, w którym będzie stosowana. Podczas klejenia folii na zewnątrz wykorzystuje się taśmy UV, wodoodporne bądź zbrojone – odporne na rozdarcia.Natomiast do wnętrz śmiało można stosować taśmy papierowe, które łatwo się przykleja, a także usuwa wraz z folią bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu na klejonej powierzchni.W budownictwie stosuje się także samoprzylepne zamki błyskawiczne, które zazwyczaj nakleja się w drzwiach, tworząc sprytne szczelne przejście z jednego pomieszczenia do drugiego. Taki zamek chroni również folię budowlaną przed nieopatrznym rozdarciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here